שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ארה"ב: נכשל ניסיון לרגולציה על קרנות גידור
  בית משפט לערעורים בארה"ב דחה את החוקים שקבעה הרשות לני"ע האמריקנית לפיקוח על קרנות גידור, בטענה כי הם "שרירותיים". יו"ר ה-SEC: נציע חלופות

  הרשות לניירות ערך האמריקנית (SEC) נכשלה בסוף השבוע במאמציה להטיל פיקוח על תעשיית קרנות הגידור, שהיקפה מוערך בכ-1.3 טריליון דולר.

   

  בית משפט לערעורים בארה"ב דחה את החוקים החדשים שקבעה ה-SEC לפיקוח על קרנות הגידור, וכינה אותם "שרירותיים". ההחלטה התקבלה בתגובה לתביעה שהגיש יועץ השקעות מניו-יורק, פיליפ גולדסטין.

   

  החלטת בית המשפט לערעורים במחוז קולומביה החזיר את החוק, שהתקבל באוקטובר 2004 ונכנס לתוקף ב-1 בפברואר, וגרם למחלוקות בתוך מועצת הרשות, בחזרה
  ל-SEC לבחינה מחדש. יו"ר הרשות, כריסטופר קוקס, אמר בתגובה לפסיקת בית המשפט כי ביקש מצוות ה-SEC להציע מספר חלופות אפשריות לחוק האמור.

   

  קרנות הגידור הן קרנות השקעה בסיכון גבוה, שמתאפיינות בחשאיות וכמעט ואינן מפוקחות. קרנות אלו היו באופן מסורתי נחלתם של המשקיעים העשירים, אך הפכו לפופולריות בקרב משקיעים קטנים יותר בשנים האחרונות. כיום פועלות בארה"ב כ-7,000 קרנות גידור, ומנהלות נכסים בהיקף של בין 750 מיליון דולר לטריליון דולר. יש הסוברים כי קרנות אלו אחראיות על 20% מכל הסחר במניות בארה"ב.

   

  חששן של רשויות הפיקוח מהצמיחה הגדולה בקרנות אלו הובילה את ה-SEC לחוקק את החוק, שדורש מרוב מנהלי קרנות הגידור להירשם ברשות, ובכך פותח את ספרי החשבונות שלהם בפני חוקרי הרשות. אך בית המשפט לערעורים אמר כי הרשות לא הצליחה לשכנע בנחיצות החוק.

   

  ריצ'רד בלומנת'ל, התובע הכללי בקונטיקט, שממנה פועלות קרנות גידור רבות, גינה את פסיקת בית המשפט, ואמר כי היא "מותירה את קרנות הגידור בחור שחור מבחינת רגולציה, בלי חוקים - אפילו לא חוקים של חשיפה מינימלית - שיגנו על הצרכנים ויבטיחו את שלמותה הפנימית של התעשייה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים