שתף קטע נבחר

להדיח גם את השופטות

אין להסתפק בהדחת השופט הנבער. גם שותפותיו, שהחרישו מול ההערות על ילדה שנפשה הושמדה, צריכות לתת את הדין

"ייתכן שבמשך השנים, משהייתה הילדה לנערה, נעמו לה מעשי הנאשם והיא חפצה בהם, ולכן לא התחמקה ממנו וגם לא טרחה לספר על מעשיו ולגלותם". כך כתב סגן נשיא בית-המשפט המחוזי בנצרת, השופט אהרון אמינוף, בהכרעת הדין בעניין אב שקיים יחסי מין עם ילדתו הקטנה במשך שנים ארוכות. השופט הזה הוציא מתחת ידו אלפי הכרעות דין, בהן לא מעט שעסקו באונס ובגילוי עריות. מי יודע כמה נשים וגברים, שפגעו מינית בילדיהם, יצאו בעונש קל רק מפאת טיפשותו של השופט, שאינו מבין כלל את גודל האסון ועומק הזוועה שבניצול ילד הנתון להשגחתך.

 

ילד שאוהב את אבא, מאמין בו ואינו מבחין עדיין בין אהבה גשמית ואהבה רוחנית, בין אהבת אב לילדתו לבין אהבת איש לאישה - טועה לחשוב שמה שעושים לו זה רגיל, זה מקובל, זה בסדר. לוקח לילד שנים להבין את גודל הזוועה. הילדים הללו מפותים על-ידי האדם הקרוב אליהם ביותר, המעודד אותם לחבק ולנשק ולגעת וללטף, לחלוק עם אבא סוד כמוס, להרגיש נחשק ורצוי, אהוב ומחוזר, ולחצות אט-אט את הקו הדק שבין יחסי חיבה לגיטימיים ויחסים בלתי לגיטימיים. והאחריות לזוועה הזו, כבוד השופט אמינוף, היא של הפוגע - לעולם לא של הנפגע הקטין.

 

שתי השופטות החתומות על אותה הכרעת דין - נחמה מוניץ וגבריאלה דה-ליאו לוי - אשמות לא פחות מאמינוף וצריכות לרדת מיד מכס השיפוט. בראשית השבוע הן עוד ניסו לגלגל עיניים ולטעון לחפותן, כשטענו כי ביקשו מראש ההרכב להסיר את המשפט המזעזע מהכרעת הדין. זהו?! זה כל שביקשתן? למחוק את המשפט ולהשאיר על כנו את המסמך הנגוע בעיוות דין וצדק? האם לא עלה בדעתכן כי הפרשה פסולה כולה, בשעה שאחד משופטי ההרכב מאמין כי לילד שנפל קורבן לגילוי עריות יש אשם תורם?

 

אין במערכת מקום לשופט או שופטת, המאמינים שאל להם לאותם מאות אלפי הילדים והילדות, שחוו על בשרם את הבגידה

הנוראה באמונם, הרמייה והניצול - לבוא בטענות אל הפוגע, וכי דממת הילדים במשך שנים רבות כל-כך מעידה על הנאתם מהאונס. כשמערכת המשפט שורצת שופטים בורים ונבערים מסוג זה, אל ייפלא על הקלות הבלתי נסבלת של ענישת ההורים הפוגעים.   

 

אילו הייתה הכרעת הדין מתוקנת על-ידי אמינוף ולא הייתה כוללת את ההערה המטורפת, לא הייתה הפרשה מזעזעת את המדינה, והיינו עדים למקרה נוסף של אב שיצא בזול ממעשה ההשמדה של נפש ילדתו. כעת, השופט אהרון ברק חייב להדיח לאלתר את השופט אמינוף וגם את שתי השופטות, שנזכרו לדבר רק כשיצא השד מהבקבוק - ולא דקה קודם. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים