שתף קטע נבחר

פרשת האיומים: הירשזון עונה למזוז

עורך דינו של שר האוצר שלח היום מכתב אל היועץ המשפטי לממשלה, בעקבות טענותיו של מזוז כי הירשזון לא נענה לבקשתו: "מה ההבדל בין תלונה של שר בעל-פה לבין תלונה הנמסרת בכתב?"

פרשת שר האוצר והאיומים מסרבת לדעוך. בעקבות המכתב שהעביר אמש היועץ המשפטי לממשלה אל עמותת אומ"ץ (אזרחים למען מינהל תקין, צדק חברתי ומשפטי), שלח הבוקר (ג') עורך דינו של השר אברהם הירשזון מכתב תגובה אל היועץ, מני מזוז.

 

עורך דינו של הירשזון, אלדד יניב, הגיב על הדברים שכתב אתמול עו"ד רז ניזרי מלשכת היועץ, לפיהם לא מצא מזוז עילה לפתיחה בחקירה פלילית בנוגע לטענותיו של שר האוצר כי קיבל איומים על חייו. בנוסף, נטען במכתב, לא הגיב הירשזון לבקשתו של היועץ להעלות את טענותיו על הכתב בכדי שיהיה ניתן לבדוק את מהותן באופן יסודי.

 

 

מהמכתב ששלח היום עורך הדין יניב ואשר הגיע לידי ynet, עולה כי שר האוצר טוען שמעולם לא נתבקש לעלות את טענותיו על הכתב. "באף לא אחת משיחות אלה (בין הירשזון למזוז) - בניגוד לפרסומים שונים בכלי התקשורת - לא נטען באוזניו כי יש להעלות תוכן תלונתו שהושמעה על-פה ותוכן התייעצויותיו עימך עלי כתב".

 

פרקליטו של שר האוצר מביע במכתב תמיהה על כך שהירשזון נדרש בכלל להעלות את טענותיו על הכתב על מנת שתיפתח חקירה בנושא: "מהו ההבדל – אף כעובי חוט שערה – שיימצא בין תלונה שמוסר שר בישראל בעל פה ליועץ המשפטי לממשלה – ומאחוריה עומד הוא במפורש (ההדגשה במקור) - לתלונה הנמסרת בכתב".

 

למרות התמיהה כביכול על דרישותיו של היועץ מזוז, מבקש עורך הדין יניב בשמו של שר האוצר הנחיות מפורשות כיצד לנהוג עם התלונה על מנת לקדם את חקירתה: "לך האחריות והסמכות להורות לו כיצד לפעול וככל שתורהו - ובמפורש - יעשה".

 

הפרשה החלה לפני כשבועיים, כאשר במהלך כנס קיסריה אמר הירשזון במפתיע: "עוקבים אחרי ומנסים לפגוע בי ובמשפחתי כדי לסכל רפורמות במשק". יממה לפני כן פנה שר האוצר ליועץ המשפטי לממשלה ויידע אותו בכך. הוא לא ציין באיזה גורמים מדובר אך הודיע חד-משמעית שלא יירתע מניסיונותיו להמשיך ב"קידום הרפורמות הנחוצות לכלכלת ישראל".

 

בפגישה בין מזוז להירשזון בעקבות הדברים, אמר השר כי הוא חש "תחושת רדיפה" בשל שאלות שנשאל על ידי עיתונאים. היועץ ביקש ממנו להעלות את טענותיו על הכתב על מנת שניתן יהיה לבחון אם יש חשד לפלילים בדברים המתוארים, אלא שעד כה לא התקבלה במשרד היועץ כל הצהרה כתובה מטעם שר האוצר ולכן אין בידיו מספיק חומר על מנת לפתוח בחקירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
אברהם הירשזון. יעשה מי שיתבקש
צילום: חיים צח
צילום: גיל יוחנן
מזוז. עדיין אין חקירה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים