שתף קטע נבחר

מרזל מחתים מתנחלים שיחזרו לצפון הרצועה

"היום כולם מבינים שדוגית, אלי סיני וניסנית הם השכפ"צ של אשקלון, וכדי לחזור ולהגן עליה חובה שתהיה התיישבות ונוכחות יהודית במקום"

"צה"ל כבש את צפון הרצועה - ואנחנו נכבוש מחדש את יישובי צפון הרצועה", כך אמרו הבוקר (יום ה') ל-ynet גורמים בימין הקיצוני, שמכינים בימים אלה רשימת משפחות ורווקים שמעוניינים לחזור וליישב את דוגית, ניסנית ואלי סיני.

 

עד כה נרשמו 11 משפחות ו-17 רווקים, שמבקשים להקים גרעין התיישבות מחודשת ביישובי התוחמת הצפונית. מדובר בתושבים מיהודה ושומרון, ולא באלה שפונו במסגרת ההתנתקות.  

 

מאחורי היוזמה עומדים פעילי "חזית יהודית לאומית", תנועתו של ברוך מרזל. "אין הזדמנות טובה יותר מלעלות דרישה ויוזמה לחזור ליישובים", הסבירו הפעילים.

 

בכוונת הפעילים להשלים את הרשימה ולהעביר לצבא דרישה לעלות שוב לקרקע. אם ייתקלו בסירוב, ישקלו "צעדים אופרטיביים" ליישוב המקום, כגון: כניסה ללא אישור.

 

"ההתנתקות התפוצצה לנו בפנים", סיכם מרזל את היוזמה. "היום כולם מבינים שדוגית, אלי סיני וניסנית הם השכפ"צ של אשקלון, וכדי לחזור ולהגן על אשקלון חובה שתהיה התיישבות ונוכחות יהודית במקום".

 

ללא קשר ליוזמתו של מרזל, קורא היום ועד יישובי התוחמת הצפונית "לתקן את הטעות ולהחזיר לעצמנו את חומת המגן של גוש הישובים בצפון חבל עזה, שהופקר לכיבוש הפלסטיני, אזור שמעולם לא היה בידיים ערביות - אלא שטח מפורז בידי האו"ם".

 

"ראוי להזכיר ולציין כי רכס אלי סיני ודוגית שולט על בית להיא, ג'בליה ושאטי, ונותן הגנה לאשקלון ובנותיה; ואילו רכס ניסנית שולט על בית-חנון ומגן על שדרות ומערב הנגב", ממשיכים אנשי הוועד, במכתב גלוי לראש הממשלה. 

 

"כדי להחזיר את כושר ההרתעה של ישראל, צריך להראות שהוויתורים שלנו הם הפיכים וההתיישבות אינה הפיכה ותישאר לתמיד. על כן יש להחיל את הריבונות הישראלית באזורים הללו. כל פעולה אחרת שהיא צבאית בלבד היא זמנית ותיתן רק תוצאות זמניות וחולפות. אנו מוכנים לחזור ולבנות מחדש את בתינו באלי סיני, דוגית וניסנית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
התפוצץ בפנים: מרזל
צילום: דודי ועקנין
צילום: אורי מילר
מוכנים לבנות מחדש
צילום: אורי מילר
מומלצים