שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מכה לגאים בארה"ב: נדחו עתירות בשתי מדינות

  בית-המשפט העליון בניו-יורק סירב לתת זכויות נישואים לזוגות חד-מיניים. מקבילו בג'ורג'יה פסק: האיסור על נישואי הומואים ולסביות לא סותר את החוקה. שתי הפסיקות התקבלו בתוך שעתיים

  ארץ האפשרויות המוגבלות: שני בתי משפט עליונים בשתי מדינות בארצות הברית דחו אתמול (יום ה') עתירות שהגישו ארגונים הומו-לסבים. בית המשפט בניו יורק דחה עתירה הדורשת מתן זכויות נישואים גם לזוגות חד-מיניים, ובית המשפט בג'ורג'יה דחה עתירה הקוראת להסיר מחוקת המדינה איסור על נישואים גאים.   

   

  ארגוני ההומואים והלסביות  קיוו כי יצליחו להשיג ניצחון משפטי בבית המשפט של ניו יורק, הנחשב ליברלי למדי, אולם השופטים

  הכריעו ברוב של ארבעה מול שניים כי החוק במדינה המאפשר נישואים רק בין גבר לאישה אינו מנוגד לחוקה. 

   

  החלטת בית המשפט בניו יורק ניתנה במסגרת עתירה שהגישו מספר זוגות הומוסקסואלים, בסיועם של ארגונים גאים. "ברור שהזוגות הלכו עד הסוף עם המשפט במחשבה שהסיכויים שלהם לנצח הם לא רעים", אמר מרק ספינדלמן, פרופסור מאוניברסיטת אוהיו שעוקב אחר זכויות גאים בארצות הברית. "קשה שלא לקרוא את הכרעת בית המשפט כדחייה רעיונית של זוגות הומואים ולסביות". 

   

  בג'ורג'יה, שם הצביעו בעבר כ-75 אחוז מהאוכולסיה נגד נישואים הומו-לסבים, התקבלה החלטת בית המשפט בעתירה שהוגשה נגד הסעיף בחוקה שאושר בהצבעת הרוב. אלא שבית המשפט העליון במדינה אישר פה אחד כי החלטת הרוב היא חוקית, ונישואים גאים אסורים על פי חוק בג'ורג'יה. עורכי הדין שעתרו מטעם הגאים טענו כי במשאל שנערך במדינה התבקשו המצביעים להחליט על מעמדם של נישואים חד-מיניים ונישואים אזרחיים, וייתכן כי לו המשאל היה נערך בנפרד התוצאות היו אחרות.

   

  שתי הפסיקות, שהתקבלו בהפרש של כשעתיים זו מזו, הן המשך לדיון הניטש בארצות הברית על זכויות הומו-לסבים, לאחר שבשנת 2003 אישר בית המשפט במסצ'וסטס נישואי גאים, והחרו החזיקו אחריו עוד מספר בתי משפט בארצות הברית - מבוסטון ועד סן פרנסיסקו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  גברים מחליפים טבעות. לא בג'ורג'יה
  צילום: רויטרס
  מומלצים