שתף קטע נבחר

ה-iPod הורג את הרדיו

תחנות רדיו בארה"ב מפסיקות לשדר מוזיקה ועוברות לשידורי חדשות סביב השעון

בגלל הפופולריות של נגני ה-iPod והצורך הגדל בשידורי חדשות מקומיים, קרה בשיקגו הבלתי ייאמן: תחנת הרדיו המקומית בעיר הג'אז המפורסמת עוברת לשידורי חדשות בלבד.

 

תחנת הרדיו הציבורית WBEZ, שהיא אחת מהתחנות הותיקות בארה"ב תוריד את המוזיקה מלוח השידורים שלה ותעבור לשדר תוכניות חדשות ואקטואליה 24 שעות ביממה. המהלך שלא התקבל בברכה אצל מעריצי הג'אז, מצביע על הדאגות בפניהן עומדות תחנות רדיו פרטיות ברחבי המדיה.

 

תחנת רדיו מקומית בקוניקטיקט עברה לשידור חדשות בלבד ביוני, תחנה נוספת בבירה וושינגטון, עברה לשדר תוכניות דיבור לפני יותר משנה, וכך גם תחנות נוספות בארה"ב.

 

מוזיקה להורדה באמצעות שירותים כמו iTunes השימוש בנגני iPod, שידורי רדיו ברשת, והרדיו הלוויני של XM ושל חברת סיריוס מתחרים עם הרדיו על קהל המאזינים, והחדשות מקבלות חשיבות גבוהה יותר, מכיוון שהרשתות הגדולות נוטשות את התחום. 

 

מחאה

 

עבר המאזינים הנאמנים, השינוי איננו קל. התוכנית של WBEZ, שתצא לפועל כבר שנה הבאה, עוררה מחאה בקרב מאזיני התחנה, עיר שהייתה פעם מרכז הג'אז והבלוז בארה"ב, ועדיין בית למוזיקה אלטרנטיבית.

 

“אנחנו מרגישים ריקים", אומר מייק ווידל, שהקים אתר עצומה נגד המהלך של התחנה בשיקגו, “מראה כאילו החליטו על המעבר באופן שרירותי בלי לשמוע את המאזינים".

 

למרות זאת, מתכננים בתחנה להוציא את התוכנית לפועל. מחקרים מראים כי למרות שמהעריצים קולניים מאוד, הם לא מהווים את קהל המאזינים המרכזי. התחנה גילתה כי מעריצי ג'אז הם אנשים מזדקנים ועם טעם משתנה, וקשה להצמיד אותה לתחנה אחת.

 

מנהל התחנה בשיקגו, טורי מאלאטיה ציין בפגישה עם מאזינים את הבעתיות שנוצרה בעקבות הפופולריות של ה-iPod והנגנים הניידים, “הנגנים התחילו תרבות של מאזינים המכתיבים לעצמם את הבחירות המוזיקליות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוטשים את המוזיקה, עוברים לחדשות
מומלצים