שתף קטע נבחר

פנייה למזוז: חקור במהירות את פרשת קצב

נשיא המדינה, משה קצב, טען שנסחט באיומים על-ידי עובדת שלו לשעבר. העובדת טוענת שהוטרדה מינית. כעת דורשת התנועה לאיכות השלטון מהיועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לחקור בדחיפות את הפרשה, ואם יש צורך - להורות על חקירה פלילית

התנועה לאיכות השלטון פנתה הערב (יום א') במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, וביקשה לחקור במהירות האפשרית את הפרשה במסגרתה עומדות זו מול זו גרסאות הנשיא משה קצב, הטוען שנסחט באיומים וגרסת עובדת שלו לשעבר שטוענת שהוטרדה מינית על-ידו.  

 

"היות ופרשה זו נוגעת לנשיא המדינה, יש חשיבות מעשית לחקירת כלל היבטיה של הפרשה במהירות האפשרית ולו כדי להסיר את העננה המרחפת כעת מעל משכנו", נאמר במכתב ששיגרה התנועה לאיכות השלטון ליועץ מזוז. במכתב פירטו אנשי התנועה כיצד להבנתם השתלשלו האירועים בפרשת הנשיא, כפי שבאו לידי ביטוי בכלי התקשורת.

 

בתנועה סבורים כי אם יש בסיס כלשהו לחשדות פליליים בגין עבירת סחיטה ועלילת שווא כנגד הנשיא, או אם יש בסיס לטענות העובדת כלפיו, חייב היועץ המשפטי להורות על פתיחת חקירה פלילית. כמו כן, בתנועה לאיכות השלטון מתחו ביקורת על כך ששני הצדדים הכחישו שהגישו תלונות רשמיות.  

 

בסביבתו הקרובה מאד של הנשיא קצב מסרבים להגיב בשלב זה על הפרשה. 

 

מצדה של המתלוננת הסבירה עורכת הדין כנרת ברשי, שמייצגת אותה: "נכון לעכשיו אין מקום ליתן כל תגובה. כמו שהבנו מהפרסומים האחרונים העניין נמצא בפני הגוף המוסמך ואין לנו סמכות להתערב". 

 

ערוץ 2 דיווח אמש שהנשיא התלונן בפני היועץ המשפטי לממשלה שאישה שהעלתה נגדו טענות על הטרדה מינית מנסה לסחוט אותו. הנשיא עצמו הכחיש את הדיווח וטען כי לא הוגשה כל תלונה על סחיטה. אולם, היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, אישר היום שקיבל מהנשיא מכתב בנוגע לפרשה.

  

לדברי מזוז, הוא שוחח עם הנשיא על הנושא כבר במהלך השבוע שעבר והבין ממנו כי התלונה המדוברת אינה פלילית, ובזמן הקרוב יבחן את העובדות כדי להחליט באילו דרכים לטפל בפרשה.

  

"ביום רביעי האחרון נפגשתי עם נשיא המדינה על פי בקשתו והוא הציג את השתלשלות האירועים בנוגע לעובדת לשעבר בבית הנשיא", אמר הבוקר מזוז. "הנשיא ציין כי ההשתלשות מתועדת, אך הדגש כי אין מדובר בתלונה פלילית. סמוך לסוף הפגישה הוא מסר לי מכתב שכלל את עיקרי הדברים. לאחר בחינת המכתב וקיום התייעצות ראשונית פניתי ביום חמישי בכתב אל הנשיא וביקשתי את כל התיעוד. לאחר קבלתו ובחינתו, תתקבל החלטה כיצד לפעול".

 

על העצבנות הרבה בבית הנשיא ניתן היה ללמוד מההתנהלות בפגישתו הערב עם שר הפנים, רוני בר-און. כתבים וצלמים רבים שצבאו על בית הנשיא הורשו להיכנס לצילום בלבד לשניות ספורות, ומיד התבקשו לצאת. הנשיא דאג לחייך למצלמות, אך המבוכה היתה רבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הנשיא. הטריד או לא?
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
מזוז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים