שתף קטע נבחר

נועם שליט: "לאפשר לצלב האדום לבקר את בני"

17 ימים לאחר שגלעד שליט נחטף הגיע נשיא המדינה לבית משפחתו במצפה הילה. קצב קרא לשחרר את החייל ואילו, האב נועם שליט, דרש שנציגי הצלב האדום יבקרו את בנו

"מדוע לא מאפשרים לנציגי הצלב האדום לבקר את בני כנדרש על-פי אמנת ז'נבה?". כך שאל היום (ג') נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט.  

 

זמן קצר לאחר שנשיא המדינה, משה קצב, סיים את ביקורו בבית המשפחה במצפה הילה, יצא האב לדבר עם נציגי התקשורת. האב אמר כי העביר באמצעות הנשיא מספר מסרים לגבי המדיניות שישראל צריכה לנקוט, אך הוא סירב להגיד אילו מסרים העביר. הנשיא אמר בתום הפגישה כי הוא קורא לשחרר את החייל ואף הביע את שמחתו על כך שלראשונה אנשי איסלאם קוראים לעשות שימוש בהלכה האסלאמית שקובעת כי יש לשמור על חייו של גלעד.

 

נועם שליט התייחס לראשונה למסקנות ועדת החקירה, בראשות האלוף גיורא איילנד. "מילותיו של האלוף שהתייחס אל האירוע כאל כישלון מבצעי חמור מדברות בעד עצמן. אני מצפה שהאירועים לא יחזרו על עצמם ולא יסכנו את חייהם של חיילים אחרים". האב סירב להתייחס לשאלה - אם צריך לנקוט צעדים נגד קצינים בצבא. לדבריו, הוא טרם נפגש עם מפקדיו של בנו לאחר פרסום מסקנות החקירה.

 

האב התייחס גם לדבריו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שאמר כי לא מתקיים משא ומתן עם חוטפיו של גלעד, וכי לא ישוחררו אסירים פלסטינים בתמורה להחזרתו. "לא חשוב מה ראש הממשלה אומר או מצהיר, חשוב מה הוא עושה. אני מאמין ויודע שהוא עושה את המקסימום בכדי להחזיר את גלעד", אמר נועם שליט.

 

הלחץ הקשה בו נתונה המשפחה שבר היום באחת את חומת הקרירות שבה מקיף עצמו נעם שליט. בתשובה לשאלה כיצד חיה המשפחה במצב אי הוודאות הנמשך כבר 17 ימים, אמר: "אנחנו חיים כמו בחלום בלהות שקשה להתעורר ממנו. הזמן לא פועל לטובתנו". האב ציין עם זאת, שהוא ורעייתו כבר חזרו לעבודתם באופן חלקי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
לבקר את גלעד. נועם שליט
צילום: חגי אהרון
צילום: גיל יוחנן
ביקר בבית המשפחה. קצב
צילום: גיל יוחנן
צילום: נועם רותם
נחטף לפני 17 ימים. גלעד שליט
צילום: נועם רותם
מומלצים