שתף קטע נבחר

צילום: עמית מגל

פצוע מהגליל: "היה פיצוץ - וחום בכל הגוף"

לבית החולים בנהריה הגיעו שמונה פצועים מהפגזות חיזבאללה. אחד מהם ניצל למרות שהרכב שלו ספג פגיעה ישירה. שיפוצניק שעבד בבית בשתולה - חשב רק כיצד לצאת משם בחיים

"הרכב שלי ספג פגיעה ישירה מפצצת מרגמה, הירי מסביבנו לא פסק לרגע, אבל בכל זאת הצלחתי לחלץ את עצמי מהרכב ואז הרכב ספג פגיעה נוספת". כך סיפר היום (ד') שלמה אזולאי (48) מזרעית שנפגע באורח קל מהפצצות חיזבאללה על אזור גבול הצפון.

 

 

אזולאי סיפר שכמידי בוקר הוא תיאם עם צה"ל את יציאת בנו לעבודה במטע שנמצא סמוך לגדר הגבול. "כשמעתי את קולות ההפגזה יצאתי למטע כדי לחלץ את בני. הזהרתי את הבן שלי שהצליח לצאת מהאזור ללא פגע. בתקופה האחרונה היה שינוי במצב הביטחוני, אבל לא קיבלנו הוראה לא לצאת לעבד את השדות, אלא התבקשנו לעדכן על כך יציאה כזו וכך גם עשיתי".


אחד הפצועים בבית החולים בנהריה  (צילום: דורון גולן) 

 

החל משעות הבוקר נכנס בית החולים בנהריה לכוננות גבוהה בעקבות הפצצות חיזבאללה בגבול הצפון. בית החולים שהורגל במשך שנים לטפל בנפגעים מירי מלבנון קלט עד שעות הצהריים שמונה פצועים, שני חיילים ושישה אזרחים. מצבו של אחד הפצועים מוגדר קשה, מצבם של שני הפצועים הוא בינוני וחמישה נפצעו באורח קל.

 

אשכר טליע (34) שעסק בעבודות שיפוצים בבית בשתולה, נפצע גם הוא מהפגזת חיזבאללה. "שמעתי פיצוץ חזק, הרגשתי חום בכל הגוף. פיצוץ נוסף העיף אותי הצידה. ראיתי עשן מחוץ לבית ונפילות של פגזים - לא הבנתי מה קורה. חשבתי על אשתי ועל התינוקת שלי בת השנתיים רציתי לצאת משם בחיים. השותף שלי לעבודה משך אותי החוצה ואז כבר הגיעו הצוותים של צה"ל ומד"א שפינו אותי מהמקום. בכל אותו זמן הירי מסביב לא פוסק לרגע".

 

מנהל חדר המיון בבית החולים, ד"ר ג'ק סולרו: "הפצוע קשה, שהינו חייל, הועבר לחדר הניתוח לאחר שמצבו יוצב אך הוא עדיין מוגדר קשה. שאר הפצועים סובלים מפגיעות רסיסים, הדף וחבלות בכל חלקי גופם. הפצועים יועברו למחלקות הכירורגיות ולמחלקות הפנימיות להמשך אישפוז".

 

הגליל המערבי: השקט הופר

 

הדי התגובה הצה"לית נשמעו היטב בישובי הגליל המערבי. במועצה האזורית מעלה יוסף ובשלומי התבקשו התושבים לשהות בחדרי הביטחון. בנהריה התקבלה החלטה להעביר את ילדי הקייטנות למרחבים מוגנים, מחשש לנפילות בעיר ובסביבתה. בכבישים המובילים צפונה לראש הנקרה ולמוצבי צה"ל בגבול הצפון הייתה בשעות הצהריים תנועה ערה של כלי רכב צבאיים, כלי רכב אזרחיים כמעט ולא נראו באזור.

 

תושבים בזרעית סיפרו כי ההרעשה של חיזבאללה החלה סמוך לשעה תשע בבוקר. רחל שווייגר מזרעית סיפרה  שהפיצוץ הראשון נשמע סמוך לשעה תשע בבוקר: "במשך קרוב לשעה הייתה הרעשה חזקה מאוד ומתמשכת, שכללו גם יריות מנשק קל וכבד. אחר כך נחלש מעט הירי, אך הוא נמשך כל שעות הצהריים. אירוע כזה אני לא זוכרת כבר הרבה שנים, מאז שצה"ל יצא מלבנון". לדבריה, התושבים המבוגרים כבר לא נכנסים לחדרי הביטחון בהוראת הרשויות, מאחר והם רגילים למצב. אולם כל הילדים נמצאים בחדרי ביטחון והגנים סגורים.

 

אחד הנערים תושב זרעית סיפר שנסע עם טרקטורון לאזור בו אירעה תקרית החטיפה והבחין באחד מהרכבים הצבאיים בהם נסעו החיילים כשהוא עולה באש. לדבריו, רכב נוסף מסוג האמר עמד במרחק של כמה מאות מטרים בהמשך הדרך. "הוא כנראה עצר לאחר שהרכב הראשון הותקף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד הפצועים בבית החולים
צילום: דורון גולן
צילום: אחיה ראב"ד
מקום החטיפה בגבול הצפון
צילום: אחיה ראב"ד
צילום: אחיה ראב"ד
כוח צה"ל תוגבר
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים