שתף קטע נבחר

צילום: עמית מגל

אחותו של סמיר קונטאר: יש לנו קלף מנצח

הידיעות על חטיפתם של שני חיילי צה"ל התקבלו באושר בבית משפחת קונטאר, שם מקווים שסמיר ישוחרר במסגרת עסקת חילופי שבויים. "אני מנשק את ידיהם ומצחם של הלוחמים", אמר האח בסאם

במשפחתו של סמיר קונטאר, רוצחם של בני משפחת הרן, התקבלו הדיווחים על חטיפתם של חיילי צה"ל בשמחה: "אלו החדשות שחיכינו להן הרבה זמן", אמרה למיס קונטאר (29), אחותו של סמיר.

 

 

"בכל פעם שהיתה פעולה בדרום לבנון, קיווינו שהצליחו לחטוף חייל ישראלי וזה לא קרה עד היום. הפתיעו אותנו עם החדשות הכי טובות בעולם". היא התייחסה לחילופי השבויים, שבהם הוחזר לישראל אלחנן טננבוים ושלוש גופות של החיילים החטופים: "עבורנו, זה היה עצוב-שמח. שמחנו שכל כך הרבה אסירים שוחררו, אבל עצובים שסמיר לא היה אחד מהם".

 

בסאם קונטאר, אחיו של סמיר, שיבח בראיון לאתר אינטרנט לבנוני המזוהה עם החיזבאללה, את פעולת החטיפה. "אני מנשק את ידיהם ומצחם של הלוחמים אשר ביצעו את פעולת השבייה. אני מדמיין ברגעים אלה את סמיר קונטאר כששמחה אופפת אותו ואת חבריו".

 

גם האחות נשמעה מאושרת, "מעולם לא איבדנו תקווה שהוא יחזור. ידעתי שלא ישאירו את אחי בכלא והידיעה הזו סייעה לנו בימים הקשים, בייחוד בימים האחרונים, שבהם היו הרבה דיבורים על פירוק חיזבאללה מנשקו ועל עתיד ההתנגדות. היום אני חשה שאין יותר בעיות. לראשונה - חטפנו להם שני חיילים ולנו יש רק שלושה אסירים שנותרו בישראל. הפעם, יש לנו קלף מנצח".

 

שלב ב' בעסקה, שלא יצא לפועל

 

מנהיג החיזבאללה , חסן נסראללה, הצהיר בעבר לאחר חטיפת שלושת חיילי צה"ל שעסקת חילופי השבויים לא תצא לפועל מבלי שישוחרר קונטאר, אך לבסוף הושג הסכם בין הצדדים. בשלב הראשון של העסקה קיבלה ישראל את גופות שלושת החיילים, בני אברהם, עומר סואעד ועדי אביטן, ואת האזרח אלחנן טננבוים. המחבל סמיר קונטאר לא שוחרר, ובמקומו שוחרר הגרמני שביקש לבצע פיגוע התאבדות, סטיבן סמירק, יחד עם כ-400 אסירים. השלב השני של העיסקה אמור היה לכלול קבלת מידע על רון ארד בתמורה לשחרורו של קונטאר, אך זה לא קרה עד כה.

 

סמיר קונטאר נתפס, לאחר שב-21 באפריל 1979 באישון לילה חדר עם חוליית מחבלים בסירת גומי לנהריה ופרצה לדירתם של דן וסמדר הרן, ובנותיהם עינת בת הארבע ויעל בת השנתיים. המחבלים לקחו את דן כבן ערובה, אך עינת סרבה להיפרד ממנו והם לקחו גם אותה עימם והחלו לעשות את דרכם לכיוון החוף. שם, לאחר קרב קצר נכנעו המחבלים, אך הספיקו לירות למוות באב והרגו את בתו במכת קת של אקדח לראשה.

 

אלא שהטרגדיה לא תמה: בדירת משפחת הרן הסתתרו האם סמדר ובתה יעל. האם, שביקשה למנוע מהפעוטה להסגיר את מיקומן, גחנה על בתה והיא, שסבלה מאסטמה, נחנקה למוות בזרועות האם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים