שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עמרם מצנע: חיזבאללה בלחץ ובמצוקה
  ראש עיריית חיפה לשעבר מפרש את ירי הקטיושה לעבר חיפה כאות מצוקה מצד חיזבאללה. "הם הוציאו את השפן העיקרי שלהם", הוא מסביר. מצנע מצדיק את פעולת צה"ל וקורא לתושבי חיפה והצפון "לנשוך שפתיים ולהפגין כוח עמידה בפני חיזבאללה"

  "הם במצוקה ובלחץ, ולכן הוציאו את השפן העיקרי שהיה להם" - כך ניסה להסביר אמש (יום ה') ראש עיריית ירוחם וראש עיריית חיפה לשעבר, עמרם מצנע, את פשר ירי הטיל אל חיפה. 

   

  כבכל יום חמישי, מצנע עשה את דרכו מירוחם לחיפה, אלא שהפעם "קיבל את פניו" הטיל שנחת בסטלה מאריס. "מצד אחד - זאת לא הפתעה, כי אתה מתכונן ואתה יודע שזה עשוי לקרות. אבל כשזה באמת קורה, אתה די בשוק. לדעתי, חיזבאללה השתמשו בנשק הזה מתוך מצוקה ולחץ והם מנסים לאותת לנו להפסיק את הירי, ועל כן גם ירו טיל אחד בלבד".

   

  מצנע, אלוף במיל', מעודד את הפעילות הצבאית ותומך בה ללא דופי. "ככה בדיוק צה"ל צריך לפעול, בלי להכניס כוחות קרקעיים, הוא צריך לפגוע בתשתיות, גם של החיזבאללה וגם של מדינת לבנון. יש הסכמה כמעט מקיר לקיר בישראל, תושבים ופוליטיקאים שטוענים שחייבים להחזיר לצה"ל את ההרתעה ולהבהיר לחיזבאללה שישראל לא תהיה בת ערובה בידי ארגון כזה, למרות האיום ולמרות שינחתו טילים נוספים על חיפה.

   

  "בפועל, הפעולה מכניסה את צפון מדינת ישראל תחת איום של טילים, אך גם אם לא נעשה זאת נישאר מאוימים. לדעתי, רוב התושבים מבינים את זה, למרות שזה לא קל עם כמויות הנפגעים ועם השהייה במקלטים ובמרחבים המוגנים. בכל מקרה, הפעולה נחוצה כדי להחזיר את הביטחון. זה ממש חובה".

   

  מצנע הסביר כי לעמדתו, "כאשר ישראל מפנה שטחים וחוזרת לגבול הבינלאומי, כמו בעזה ובלבנון, ישראל חייבת להגיב.
  גם אם המשמעות היא שתושבי חיפה יהיו תחת אש".

   

  למרות שעדיין לא ניתנה הוראה לתושבי חיפה להיכנס למקלטים, לדברי מצנע עליהם להיות ערוכים לתסריט כזה. "חייבים לנשוך שפתיים ולספוג את המטחים אם יפלו בעיר. חייבים להיות חזקים ולהפגין כוח עמידה בפני חיזבאללה, זה עניין של מאבק וכוח עמידה, אם לא צה"ל לא ינקוט בפעולותיו, חייהם של אזרחים ישראלים רבים בסכנה".

   

  מצנע לא מביע התנגדות ליציאת תושבים מהעיר. "למי שיש סידור, במיוחד בתקופת החופש הגדול, זה לא דבר פסול וזה עניין של החלטה אישית", הוא אומר. להערכתו, יש להתאזר בסבלנות שכן הלחימה עלולה להימשך גם שבועות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "עמרם מצנע: חיזבאללה בלחץ ובמצוקה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מצנע. "עניין של כוח עמידה"
  צילום: צפריר אביוב
  צילום: חגי אהרון
  פגיעת הטיל בחיפה
  צילום: חגי אהרון
  מומלצים