שתף קטע נבחר

פרץ: כמה זמן המבצע יימשך? תלוי בציבור

בהערכת מצב בפיקוד-העורף קרא שר הביטחון לעמידה איתנה של תושבי הצפון: "זה מה שיקבע כמה זמן יימשך המבצע". הזהיר: "חיזבאללה מנסה ליצור חולשה בעורף הישראלי"

שר הביטחון עמיר פרץ כינס בצהריים (יום ו') דיון הערכת מצב בפיקוד העורף בנפילות הקטיושה הרבות בצפון, בהשתתפות אלוף הפיקוד, מפכ"ל המשטרה, מפקד כיבוי אש ומנכ"ל מד"א. השר התייחס לנפילות הרבות באזור הצפון ואמר כי "ייתכן שהמצב הנוכחי יימשך זמן רב, יותר ממה שציפינו".

 

הישיבה נועדה לבדוק כי כל ההנחיות שהועברו לכוחות בימים האחרונים בוצעו וכן כדי להעביר הנחיות חדשות בנוגע למצב הנוכחי בצפון. השר פרץ ביקש להעביר מסר לציבור ברחבי הארץ, ואמר כי "עמידתו האיתנה של הציבור היא שתקבע כמה זמן יימשך המבצע. אם חלילה הגורמים המאיימים עלינו יראו כי יש מחלוקת ביננו הם יאריכו את המשבר".

 


הערכת המצב (צילום: אבי מועלם)

  

השר פרץ ביקש להעביר פנייה אישית לאזרחי הצפון ואמר: "אני פונה לאזרחים ואומר שנעשה הכל על מנת להקל על האזרחים כדי שהעורף יעבור בשלום, כמה שניתן, את התקופה הזאת. העמידה שלכם היא חלק חשוב מאוד, יש לנו משימה לעשות זאת ביחד. אני פונה לאזרחים ומבקש מהם למלא אחר ההוראות. מערכת הביטחון עושה את כל המוטל עליה כדי שנעבור את הכל בשלום".

 

על העתיד אמר: "אין לי ספק שנעבור תקופה זו. עם ישראל עמד בתקופות לא פחות קשות בעבר. אני רוצה לשלוח תנחומים למשפחות ששילמו מחיר יקר ורוצה לקוות שלא נשלם מחיר נוסף במאבק שלפנינו שיכול לקחת יותר זמן מהצפוי". מבחינת השר פרץ תקופת המשבר הינה מבחן חשוב למדינת ישראל. "אנו חייבים לעבור את המבחן הזה בצורה הטובה ביותר. ההצלחה של פיקוד העורף היא אולי הדבר החשוב ביותר בתקופה הזו", אמר.

  

על מטרות נסראללה בהסלמה האחרונה, אמר: "החיזבאללה מנסה ליצור חולשה בעורף הישראלי ואני רוצה להצטרף לתחושת מפקדי פיקוד העורף על כך שהציבור הישראלי איתן ועומד בצורה יפה במצב שנוצר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
שר הביטחון. "ייתכן שהמצב הנוכחי יימשך זמן רב"
צילום: אבי מועלם
צילום: ירון ברנר
קטיושות בצפת
צילום: ירון ברנר
מומלצים