שתף קטע נבחר

הנחיות לשעת חירום לאוכלוסיית החירשים

הכינו סוללות, הפעילו את הביפרים, תלו שלט המיידע על נוכחות לקויי שמיעה בדירה ובמקלט, אחסנו פנקסים וכלי כתיבה בתיק החירום. הנחיות ארגון "בקול" לשעת החירום לאוכלוסיית החירשים

כשהמלחמה בצפון לא מגלה סימני סיום, הוציא ארגון "בקול" הנחיות לשעת חירום לאוכלוסיית החירשים וכבדי השמיעה. בין היתר מנחה הארגון להפעיל את הביפרים, להכין סוללות ולהתעדכן באמצעות האינטרנט או הטלוויזיה לקבלת הוראות חירום בשעת הצורך.

 

כבדי שמיעה שאין ברשותם מכשיר ביפר, מוזמנים לשלוח פקס לאגודת החרשים עם שם, שם משפחה, כתובת קבועה וכתובת המקום בו הם שוהים כעת וכיצד ניתן ליצור עמם קשר. אגודת החרשים, בתיאום עם פיקוד העורף, תחזור אליכם בהקדם עם מידע מתי והיכן ניתן לקבל ביפר והדרכה כיצד לעשות בו שימוש. מספר הפקס של אגודת החרשים הוא: 03-7396419

 

אנשים, שלמרות מכשירי השמיעה ואביזרי העזר שלהם והזימוניות, עדיין חרדים שלא קיבלו את כל המידע מאמצעי התקשורת, יכולים להיעזר באדם קרוב לצורך קבלת מידע זה. אלה החשים שאין בסביבתם מערכות תמיכה ועזרה לשעת חירום, או שהקרובים אליהם מתגוררים במרחק רב מהם, מוזמנים לפנות לארגון "בקול", שיעביר את שמם לגורם המתאים בעירייה או בפיקוד העורף למתן סיוע.

 

נציבות השוויון לאנשים עם מוגבלויות ממליצה לתלות שלט על דלת הכניסה של המרחב המוגן או המיקלט אשר יציין שבמקום מתגוררים אנשים לקויי שמיעה. השלט נועד לאפשר לצוותי החירום לסייע בהתאם למוגבלות.

 

ודאו שמכשירי השמיעה מאוחסנים תמיד במקום קבוע ונגיש, על מנת להבטיח שתוכלו למוצאם במידת הצורך, תוך כדי או אחרי מצב החירום. רצוי לאחסן את מכשיר השמיעה בתוך כיס הבגד שעל גופכם או להצמיד את קופסת מכשיר השמיעה לשולחן הלילה או למגירה בסמוך למיטה.

 

יש להניח שיהיה קשה או אף בלתי אפשרי לתקן או לרכוש מכשיר שמיעה חדש מיד אחרי אסון. במידת האפשר, אחסנו מכשיר שמיעה נוסף בתוך התיק שהכנתם לשעת חירום. החזיקו מלאי סוללות נוסף עבור מכשיר השמיעה או השתל במקום נגיש ובתיק החירום שהוכן לפינוי. החליפו את הסוללות באופן קבוע.

 

חשוב לתכנן את דרך ההתקשרות שלכם עם צוותי החירום ללא מכשיר השמיעה אם יתעורר הצורך ולא יהיה מתורגמן בסביבה. אחסנו כלי כתיבה בתיק החירום וליד המיטה. החזיקו פנס, משרוקית אן כל מכשיר רועש אחר בסמוך למיטה. רצוי לשאת כרטיסים שעליהם הודעה כתובה מראש. כרטיסים אלה עשויים להיות לדוגמא: "אני משתמש בשפת הסימנים הנהוגה בישראל וזקוק למתורגמן בשפת סימנים" או "אינני שומע היטב, אנא, דבר לאט וברור" או "אני קורא שפתיים בלבד".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכשיר שמיעה. הכינו סוללות
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים