שתף קטע נבחר

לבנונים, הלשינו על חיזבאללה וקבלו פרס

בכרוז שהופץ על-ידי צה"ל נתבקשו תושבי לבנון, הגרים מדרום לנהר הליטאני, להעביר מידע לישראל דרך טלפון או אתר אינטרנט. בנוסף הם נקראו להתפנות מבתיהם

צה"ל קורא לתושבי לבנון למסור מידע על חיזבאללה בכרוזים שפיזר הערב (יום ו') בכפרי הדרום. התושבים שגרים מדרום לנהר הליטאני התבקשו להעביר לצה"ל מידע דרך מספר טלפון וכתובת דואר אלקטרוני. בנוסף נקראו להתפנות מבתיהם. ההודעות נמסרו גם דרך גורמים מקומיים וכלי תקשורת בשפה הערבית. צה"ל אף הפעיל אתר אינטרנט לשם כך בשם הפטריוטי "all4lebanon".

 

 

בכרוז נכתב: "כדי שלא נמשיך לפעול רק באמירת סיסמאות, אנו פונים לכל מי שיש לו יכולת ורצון לעזור ללבנון להוציא את צלקת חיזבאללה מלבכם ומלב לבנון, ולהשיב את לבנון לתקופתה הקודמת כעצמאית פורחת". בכרוז עליו נכתב באנגלית "all4lebanon" נאמר שניתן ליצור קשר עם צה"ל דרך מספר טלפון וכתובת דואר אלקטרוני. כמו כן נכתב כי מובטחת סודיות מוחלטת וכן תמורה חומרית אטרקטיבית.


לבנונים קוראים את הכרוז (צילום: איי.פי)

 

"נקבל בהכרת תודה כל מידע שיכול לעזור בהשבת השקט אל האזור, כדי שנוכל להילחם במחבלים ביעילות ובזהירות המתאימים. עזרו לנו כדי שנעזור לכם בלהגן על לבנון מן הרוע הזה, ולהשיב את החיים באזור לסדרם. למען שלומכם, צרו עמנו קשר ממקומות שבהם אף אחד לא מכיר אתכם", נכתב בכרוז.

 

בצה"ל הסבירו שקריאה זו נעשית למען ביטחונם האישי של תושבי האזור, שכן אזור דרום לבנון הוא אזור לחימה ופעילי ארגון חיזבאללה פועלים מתוך ריכוזי אוכלוסייה אזרחית תוך ניצולם כ"מגן חי". עוד נמסר כי צה"ל אינו רואה באוכלוסיית דרום לבנון כאויב ואינו מעוניין לפגוע בה. "צה"ל ימשיך לפעול בנחישות כנגד איום הטרור, ופעילותו ההתקפית תימשך עד שיושב הביטחון לתושבי מדינת ישראל, ועל מנת להשיב הביתה בשלום את שני החיילים החטופים, אלדד רגב ואהוד גולדווסר".  

מספר הטלפון הוא: 0-88-16214-65627

וכתובת הדואר האלקטרוני:  info@all4lebanon.org

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נזקי ההפצצות בדרום לבנון
צילום: רויטרס
מומלצים