שתף קטע נבחר

עלון חב"ד: "זו מלחמת ניקיון המצפון"

בסוף השבוע חולקו בבתי הכנסת ברחבי הארץ עלונים שעסקו רובם ככולם בנושא אחד - הקרבות בצפון. בעלון חב"ד נכתב כי ממשלת אולמרט ניקתה את מצפונה כשהוכיחה שוויתורים אינם מובילים לשלום, והרב מרדכי אליהו קרא "לא לרחם על רוצחים, גם אם הם מסתתרים מאחורי ילדים"

הלחימה בצפון מככבת לא רק במהדורות החדשות, אלא גם בעלונים המחולקים מדי שבוע בבתי הכנסת ברחבי הארץ. בעלון חב"הוצע לקרוא למאבק בחיזבאללה, שפרץ שבועות ספורים לפני ציון יום השנה ליישום ההתנתקות, בשם "מלחמת ניקיון המצפון". המתפללים הוסיפו לנוסח התפילה גם אמירת תהילים למען שיחרור החיילים החטופים.

 

 

בעלון אחר, שמפרסם הרב הראשי לשעבר מרדכי אליהו, נכתב ש"אם אנחנו רוצים לנצח את הנוכרים הללו, אנו חייבים לקבל על עצמנו עולה של תורה, לא להסתפק בהפגזת כבישים וגשרים ולא לרחם על רוצחים - אפילו אם הם מסתתרים מאחורי ילדים. לזכור, שכשהם מפגיזים אותנו אין הם חסים על עוללים ויונקים".

 

בעלון "מעייני הישועה" כתב הרב אליהו בין היתר כי "דע לך, אומר הקב"ה, שהגויים לעולם לא יסתפקו במה שתיתן להם. מחר הם ירצו לסלק אתכם מתל אביב, חיפה, צפת וירושלים. רק אם תורישו את יושבי הארץ מפניכם תוכלו להתקיים בה. היום נמצאים יותר משני מיליון אזרחים בסיכון חיים מפני שלא שמענו לכתוב בתורה. התברר כי דווקא הגויים שקיבלו רשות לשבת בארץ ישראל הם אלה שרודפים אותנו בכל מקום שאנו יושבים בו".

 

הרב הראשי לשעבר וראש ישיבת "מרכז הרב", הרב אברהם שפירא, כתב בין היתר כי "תפקידנו בשעה זו להתחזק בתורה, באמונה ובביטחון".

 

"מצפונם נקי - זאב נשאר זאב"

 

בעלון של חב"ד שנקרא "שיחת השבוע" הוצע שם למלחמה - מלחמת ניקיון המצפון. "שימו לב לתופעה מדהימה", נכתב, "כל הממשלות שניסו להביא שלום ע"י נסיגות וויתורים הביאו עלינו את אימי המלחמה".

 

"ממשלת רבין רצתה להביא שלום על ידי הסכמי אוסלו, וגרמה לפרץ טרור בלב ערינו שכמוהו לא היה מעולם. ממשלת ברק ביקשה לשים קץ לסכסוך על ידי הוויתורים המפליגים ביותר בקמפ-דיוויד והביאה עלינו את פרץ שפיכות הדמים שנמשך עד היום. ממשלות שרון ואולמרט, שביקשו לפתור את הבעיות על ידי 'התנתקות והתכנסות', המיטו עלינו את המערכות הקשות של ימים אלה", לשון העלון.

 

"אומרים לנו ש'היינו חייבים לנסות כדי שלא להתהלך בהרגשה שאולי החמצנו את הסיכוי לשלום', אבל יש דברים שלא מוכרחים לנסות כדי לדעת מה תהיה תוצאתם. ילד חסר בינה חייב להיכוות באש כדי לדעת שהיא שורפת, אך מי שיש שכל בקודקודו אינו מוכרח לדחוף את ידו ללהבה. אצלנו התעקשו לנסות להפוך את הזאב הטורף ליונת שלום ועכשיו מצפונם נקי - אכן הוכח שהזאב נשאר זאב".

 

הרב של גוש קטיף לשעבר, הרב יגאל קמינצקי, כתב בין היתר בעלון "עולם קטן", שבועון לצעירים, כי "זמן קצר עבר מאז בריחתנו מחבל עזה ומלבנון, ובעל כורחנו אנו שבים לשם. הקב"ה נתן לנו את חבלי ארץ חמדתנו, ואנו לצערנו מפקירים אותה. אנו מסרבים לקבל את הרצון האלוקי ולכן מקבלים אותו בדרך הקשה".

 

מלבד הביקורת, קוראים הרבנים מכל הפלגים לציבור להתפלל לשלום החיילים המעורבים בפעולות, לשלום התושבים, להחזרת החיילים החטופים ולמען אחדות עם ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
הרב מרדכי אליהו
צילום: זום 77
צילום: יואב גלאי
הרב אברהם שפירא (מימין)
צילום: יואב גלאי
מומלצים