שתף קטע נבחר

פרס: "לצרפת תפקיד חשוב בהחזרת החטופים"

המשנה לראש הממשלה ביקר בבית משפחתו של החייל החטוף אהוד גולדווסר וסיפר על שינוי המגמה בעמדת הצרפתים. על העורף הישראלי: "הממשלה לא תזנח את תושבי הצפון. אנחנו בודקים דרכים כיצד לפצות את התושבים"

התרשמתי שצרפת אינה סבורה עוד שחיזבאללה הוא תנועה פוליטית לגיטימית, אלא ארגון טרור רצחני וחסר רחמים", כך אמר היום (ב') המשנה לראש הממשלה שמעון פרס, בעת שביקר את בני משפחתו של אהוד גולדווסר, שנחטף על ידי החיזבאללה לפני כשבועיים.

 

"אנו מעודדים מאוד מהדברים של שר החוץ הלבנוני אתמול על מצבם של הבנים החטופים", הוסיף פרס לאחר הביקור. "לפי כל הסימנים שיש בידי ממשלת ישראל, הרי שאהוד גולדווסר ואלדד רגב בריאים ושלמים. יש באמירה של שר החוץ הלבנוני קבלת אחריות של הממשלה הלבנונית על החטופים. הם גם מעידים על המגעים בין הממשלה הלבנונית לחיזבאללה".

 

 

פרס אמר להוריו של גולדווסר: "הבן שלכם הוא הבן של המדינה כולה. שחרורו עומד בראש סדר העדיפויות של מדינת ישראל וממשלתה. לא נשכח את היעד הזה ולא נעצור עד לסיום המשימה - החזרת הבנים הביתה". בני המשפחה הביעו את סיפוקם מהתמיכה שהם מקבלים מהממשלה ומהציבור הרחב, בארץ ובעולם. "אל תרפו, המשיכו להפעיל יחד איתנו לחץ בינלאומי על החוטפים להחזיר את הבנים", אמר המשנה לראש הממשלה.

 

לאחר הביקור העיד פרס כי התרשם בפגישתו אתמול עם שר החוץ הצרפתי, פיליפ דוסט-בלאזי, ש"צרפת היא שחקן מרכזי בכל הנוגע לשחרור הבנים החטופים על ידי החיזבאללה. היא מהווה שחקן מרכזי ורוצה בתפקיד הזה. התרשמתי שהוא (שר החוץ) מבין שישראל איה יכולה להבליג ולשתוק מול אלפי טילים אשר מתעופפים לעברה מכל עבר".

 

"אנו נמשיך בלחץ הבינלאומי על החוטפים", הוסיף פרס. "אין דבר קטן או גדול שלא נעשה כדי להחזיר את הבנים. בפעם הראשונה יש חזית בינלאומית רחבה נגד החיזבאללה. מדינות ערב ובראשן ערב הסעודית, ירדן ומצרים, יוצאות נגד החיזבאללה. אני קורא למדינות העולם להפעיל לחץ בינלאומי כבד על החיזבאללה ועל ממשלת לבנון. לא די בהצהרות - הגיע זמן הפעולה. העולם צריך לעבור לחזית המעשים".

 

בצאתו מבית המשפחה אמר פרס: "אמנם לא הבאתי למשפחה כל מידע חדש שאין ברשותם, אבל על פי הידוע לנו כל שלושת החטופים נמצאים בחיים. כולנו התרשמנו מהרוח המעודדת של המשפחה, כל הארץ הזאת הפכה להיות חזית אחת, משפחה אחת. העידוד שהמשפחה מקבלת נוגע ללב ואני משוכנע שהחיילים ישובו בריאים ושלמים, זאת אחת מהמטרות הסופיות".

 

אשתו של אהוד גולדווסר, קרנית, אמרה בתום הביקור: "השר פרס חיזק אותנו ועודד אותנו. אנחנו מודים לו על הביקור הזה".

 

בהתייחסו אל העורף הישראלי העומד במערכה קשה אמר פרס: "אנחנו לא רק חזית אחת - אנחנו משפחה אחת. נסראללה היה בטוח שהוא ישבור את הרוח הישראלית. לא רק שלא נשברנו - העורף הוכיח את עצמו כחזק, אמיץ ועיקש. הממשלה עושה הכל והיא לא תזנח את תושבי הצפון. אנחנו בודקים עכשיו דרכים כיצד לפצות את התושבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוריאל הרשקו
שמעון פרס. להמשיך להפעיל לחץ
צילום: אוריאל הרשקו
צילום: רויטרס
אהוד גולדווסר
צילום: רויטרס
מומלצים