שתף קטע נבחר

פרס: אנחנו עושים לנסראללה יחסי ציבור

המשנה לראש הממשלה ביקר בחיפה, ונפגש עם ראש העיר, יונה יהב, שאמר לו בבדיחות: "נסראללה הוא איש הגון". פרס כהרגלו פירשן את התגלית ואמר: "אנשים אוהבים מפורסמים, אם זה אלוויס פרסלי או מנוול אחר"

המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, סייר היום (ב') במספר מקומות בצפון הארץ, יחד עם מנכ"לית משרדו אפרת דובדבני. השניים ביקרו בין היתר בחיפה שם נפגשו עם ראש העיר, יונה יהב.

 

בין שני המכרים הותיקים, פרס ויהב, התפתחה שיחה מעט משעשעת. ראש עיריית חיפה אמר לפרס: "אתה יודע, נסראללה הוא איש הגון. כשהוא הורס בית יהודי מיד אחר כך הוא הורס בית ערבי. לומר לך שמעון שאני לא רואה פה לפעמים אהדה לנסראללה? זה לא בטוח".

 

פרס כהרגלו פירשן את התגלית של יונה יהב: "אנשים אוהבים מפורסמים, אם זה אלוויס פרסלי או מנוול אחר". הוא אף האשים את התקשורת הישראלית: "אנחנו עשינו לנסראללה יחסי ציבור כמו שלא עשו לו בשום מקום בעולם. אמרנו עליו שהוא כריזמתי ומנהיג. בסך הכל הוא שועל לא קטן ורוצח".

 

במהלך שיחתם, הזהיר יהב כי אם חיפה לא תוכרז כעיר במצב חירום תהיה התפוררות בקרב האזרחים. "כל מרכז העיר סגור, אנשים צריכים לדעת שיהיה פה שקט נפשי מבחינה כלכלית. הממשלה נחושה מבחינה צבאית אך לא מבחינה כלכלית", אמר. 


פרס בבית משפחת גולדווסר (צילום: אבי כהן)

 

יהב אף ביקש מפרס לבחון את האפשרות לראות את חיפה כחלק מהגליל, כדי לאפשר לעיר להיכלל בתוכניות הלאומיות לפיתוח אזור זה. פרס הבטיח כי הממשלה דנה באפשרות להכריז על חיפה כעיר בקו עימות ובצורך להכריז על מצב חירום, ושיבח את יכולת העמידה של תושבי חיפה מול מתקפות הטילים. פרס גם קינח במילות עידוד לתושבים: "מהמלחמה הזו חיפה תצא מחוזקת, אתם עוד תראו. מעז ייצא מתוק".  

 

מוקדם יותר ביקר המשנה לראש הממשלה בבית משפחתו של החייל החטוף, אהוד גולדווסר. "הבן שלכם הוא הבן של המדינה כולה"אמר להורי החטוף, "שחרורו עומד בראש סדר העדיפויות של מדינת ישראל וממשלתה. לא נשכח את היעד הזה ולא נעצור עד לסיום המשימה - החזרת הבנים הביתה". בני המשפחה הביעו את סיפוקם מהתמיכה שהם מקבלים מהממשלה ומהציבור הרחב, בארץ ובעולם.

 

לאחר הביקור העיד פרס כי התרשם בפגישתו אתמול עם שר החוץ הצרפתי, פיליפ דוסט-בלאזי, ש"צרפת היא שחקן מרכזי בכל הנוגע לשחרור הבנים החטופים על ידי החיזבאללה. היא מהווה שחקן מרכזי ורוצה בתפקיד הזה. התרשמתי שהוא (שר החוץ) מבין שישראל איה יכולה להבליג ולשתוק מול אלפי טילים אשר מתעופפים לעברה מכל עבר". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר כהן
"אנשים אוהבים מפורסמים". פרס
צילום: אמיר כהן
צילום: אי פי איי
חסן נסראללה
צילום: אי פי איי
צילום: אחיה ראב"ד
רוצה שקט. יהב
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים