שתף קטע נבחר

אולמרט: הקסאמים - כסף קטן לעומת הפיגועים

חברי מועצת עיריית אשקלון חשו שרה"מ ממעיט בחשיבות איום הרקטות, ואמרו: "זו התבטאות אומללה שאינה מתאימה לראש ממשלה". אולמרט הכעיס גם את ראש עיריית שדרות, כשטען ששכח כמה הוא תרם לפתרון מצוקת האבטלה בעיר

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ערך היום (ב') סדרת פגישות עבודה באשקלון עם ראשי הערים אשקלון ושדרות ונציגי מועצה. לפני שובו לירושלים נפגש אולמרט גם עם חלק מתושבי הצפון השוהים במאהל שהקים עבורם איש העסקים ארקדי גאידמק.

 

בפתח הפגישה עם הנציגים מאשקלון אמר אולמרט כי "בימים האלה עיקר שימת הלב והאנרגיות ממוקדות בצפון הארץ. אך גם בימים אלה חשוב לי שתרגישו שאתם חשובים לנו, והביקור משקף את המחוייבות והאחריות של הממשלה לעיר. דווקא בימים כאלה, שבהם מנסים לקעקע את כושר העמידה של ישראל, יש חשיבות לפיתוח והשקעה".

 

ראש עיריית אשקלון, רוני מהצרי, אמר כי "בימים אלה כולנו שותפי גורל ונמשיך להיות עורף חזק ללוחמי צה"ל", והודה לאולמרט על שהגיע לאשקלון. הוא ציין את פגיעת הקסאמים בעיר לאחרונה, ואמר כי "אני גאה שהתושבים הפגינו בגרות ואי התלהמות".

 

עם זאת, אולמרט עורר את זעמם של חברי מועצה כשאמר: "הקסאמים באשקלון הם כסף קטן לעומת הפיגועים בירושלים, בהם נהרגו מאות אנשים ונפגעו משפחות רבות. הקסאמים גרמו לפגיעה בתשתיות ובתיירות - כך שהכל יחסי".


ראש הממשלה במהלך ביקורו בדרום (צילום: רויטרס)

 

חבר המועצה אורן שני, שנכח בפגישה, אמר בכעס כי "ראש ממשלה לא יכול לעסוק בסטטיסטיקות ולדבר כמו ראש עירייה. הוא הגיע כראש ממשלה, ועליו להיזהר בדבריו שכן תפקידו לדאוג לביטחון התושבים. זו התבטאות אומללה שאינה מתאימה לראש ממשלה".

 

בהתייחסו למלחמה בצפון אמר אולמרט כי הלחימה תימשך "עוד זמן", אך סירב לפרט. לדבריו, "אין למלחמה בטרור גבולות או מגבלות ונמשיך להכות באוייב מכה קשה. נילחם בדרום כאילו אין מלחמה בצפון, ובצפון כאילו שאין מלחמה בדרום. נשיב את הילדים הביתה, לא נשכח אותם ולא נתעלם מהם. ערבות הדדית היא עוצמתנו ובסיס כוחנו".

 

אולמרט מול מויאל

 

כשנשאל אולמרט על האבטלה באזור השיב כי "בשדרות אין אף מובטל כי הבאתי לשם הרבה מפעלים. כשאני מגיע לשם אומר לי ראש העירייה כמה עזרתי, וכשאני יוצא משם הוא שוכח כנראה ואומר שלא סייעתי. זה ברור, כי כנראה שאנו לא באותה מפלגה".

 

ראש עיריית שדרות, אלי מויאל, השיב לטענות ואמר כי "הייתי בקריית שמונה והייתי עד לירי הקטיושות ולמצוקת התושבים והחקלאים. לכן חשוב שראש העירייה יתעסק בדברים החשובים ולא ברכילות של 'מה אמר עליו ראש עירייה'. החזית בינינו תמתין עד שוך הסערה בצפון".

 

מויאל הכחיש כי אמר את הדברים המיוחסים לו, וציין שאולמרט אכן השקיע בשדרות בתקופת כהונתו כשר התמ"ת. "אני רק חזרתי ואמרתי כמה פעמים שלצערי הרב הוא לא פתר את בעיית הקסאמים", דברי מויאל.

 

לאחר שסיים את ביקורו באשקלון נפגש אולמרט עם נציגי המפונים מגוש קטיף. המפונים העלו בפניו את בעיותיהם, בהן: הסחבת בהקמת יישובי הקבע והפיצויים למפונים.

 

"ייתכן שנעשו מספר טעויות בכל הנוגע לטיפול ביום שאחרי ההתנתקות", אמר להם אולמרט בתגובה. "לפני שהגעתי הנה שוחחתי עם משפחת הטייס שנהרג השבוע וגם הוא לא קיבל פיצויים. עוד יהיו פרקים כואבים, ואני אומר את זה בגלוי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לע"מ, משה מילנר
אולמרט באשקלון
צילום: לע"מ, משה מילנר
מומלצים