שתף קטע נבחר

מובארק: לא נילחם בישראל בשביל לבנון

"עידן ההרפתקאות הסתיים", אמר הנשיא המצרי והבהיר: "הצבא שלנו יילחם רק את מלחמותינו"

נשיא מצרים מרגיע ומבהיר היום (ד') כי ארצו אינה מתכוונת לפתוח במלחמה עם ישראל - גם לא כדי להגן על לבנון או על חיזבאללה. 

 

"אלה שקוראים למצרים לפתוח במלחמה כדי להגן על לבנון או על חיזבאללה אינם מבינים שעידן הרפתקאות החוץ הסתיים", אמר מובארק לעיתונאים במטוסו, בדרכו חזרה לקהיר מערב הסעודית, שם נפגש אתמול עם המלך. לדבריו, יהיה זה לא אחראי להכניס את מצרים למלחמה.

 

מה שאזרחי מצרים זקוקים לו זה "פיתוח, שירותים, עבודה ומגורים", אמר הנשיא המצרי, בדברים שצוטטו בסוכנות הידיעות בקהיר. "אלה שרוצים שניכנס למלחמה יגרמו לנו לאבד את כל הדברים הללו תוך שניה", הוסיף.

 

מובארק הדגיש כי כרגע, אין הוא מוכן "לבזבז את כספו של הציבור על מלחמה שאינה מלחמתו. הצבא המצרי יגן על מצרים בלבד, וזה לא הולך להשתנות".

 

האופוזיציה במצרים וכלי התקשורת הביעו ביקורת חריפה נגד מובארק על עמדתו בנוגע ללחימה בלבנון מאז שהחלה. המבקרים טענו נגד מובארק כי הוא עבד נרצע של המערב, והיללו את חסן נסראללה על כך שהעז לקרוא תיגר על ישראל.

 

מובארק אמנם השמיע דברים קשים על הרג האזרחים הלבנונים בידי ישראל, אך גם מתח ביקורת על "ההרפתקנות" של חיזבאללה, שלדבריו סיכן את כל האזור והביא עליו את העימות הנוכחי. בפגישתו עם מלך סעודיה אתמול, הודיעו שני המנהיגים כי נציגי ארצותיהן יידרשו בוועידת רומא את כינונה של הפסקת אש מיידית.

 

כזכור, השמיע אתמול מלך סעודיה עבדאללה דברים קשים נגד ישראל, והזהיר כי היא עשויה להיקלע למלחמה כוללת במזרח התיכון. בשידור טלוויזיוני בתחנת הטלוויזיה הסעודית, אמר המלך: "אם עקב שחצנות ישראלית תיכשל יוזמת השלום, אזי האפשרות היחידה תהיה מלחמה, ורק אלוהים יודע מה יתרחש באזור במקרה של עימות כולל שישפיע על כולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ידרוש הפסקת אש. מובארק
צילום: אי פי איי
צילום: איי פי
ביירות בהריסות, השבוע
צילום: איי פי
מומלצים