שתף קטע נבחר

משפחות החטופים: מקווים לסיוע צרפתי

נציגי משפחותיהם של אהוד גולדווסר ואלדד רגב נחתו בצרפת, בתקווה לקבל סיוע מידידתה הטובה של לבנון. "לחיזבאללה יש אחריות להשיבם הביתה", אמרה מלכה גולדווסר, אמו של אהוד. היום יפגשו עם שר החוץ הצרפתי דוסט-בלאזי

"אני צריכה לפחות סימן, כל סימן שיוכיח שהוא בחיים. אני לא יכולה לחיות כך יותר". בתום שבועיים של אי ודאות, החליטה מלכה גולדווסר לקחת לידיה את גורלו של בנה אהוד, שנחטף על ידי פעילי חיזבאללה סמוך לגבול הצפון. יחד עם קרובי משפחתו של אלדד רגב, שנחטף יחד עם בנה במהלך שירות המילואים, נחתה אתמול (ד') גולדווסר בפריז כדי לנסות לקדם את שחרור הבנים.

 

המשלחת הגיעה דווקא לצרפת, על רקע הקשר ההדוק שהיא מקיימת עם לבנון לאורך שנים ארוכות . התקווה היא שהפנייה הנרגשת לממשל בפריז תוכל לסייע להשבתם של השניים, או לפחות לקבל מידע על גורלם. משפחת שליט, שבנם גלעד נחטף לפני כחודש בכרם שלום, לא הצטרפה לנסיעה בשל נסיבות פרטיות.

 

"יש לנו הרגשה שכאן בצרפת נוכל לקבל תמיכה שאיננו יכולים לקבל בישראל", אמר עומרי אבני, חמו של אהוד שהצטרף אף הוא לנסיעה. "אנחנו צריכים לדעת אם הם בריאים ובטוחים, וצה"ל אינו יכול לספק לנו את המידע הזה", הוסיף. "יש להם אחריות כלפי החטופים", מתייחסת מלכה לחוטפי בנה. "הם מחזיקים בהם ויש להם את האחריות להשיבם הביתה".

 

גם אייל רגב צמא לכל פיסת מידע על אחיו, אלדד, שהתגורר יחד עמו בדירה בחיפה. "לא ידוע לנו דבר עליהם", אמר אייל. הוא שמתח ביקורת על החיזבאללה, המפר לדבריו הסכמים בינלאומיים.

 

במסגרת המאמצים, צפויים נציגי המשפחות להיפגש היום עם שר החוץ הצרפתי, פיליפ דוסט-בלאזי, ועם פוליטיקאים ובכירים נוספים במדינה. הם יבקשו מהם כי יעשו מאמצים רישמיים ובמקביל יפעלו גם מאחורי הקלעים כדי לנסות להשיג בדל מידע על גורלם של החיילים. אבל גולדווסר אינה מסתפקת בכך, ופונה גם לאמהות בצד שני.

 

"אני אמא, אני לא מעוניינת במלחמה. אני בטוחה שישנן אמהות לבנוניות שמרגישות כמוני", אמרה במסיבת עיתונאים שקיימה המשלחת עם הגעתה לפריז. גולדווסר אף סיפרה מעט על בנה, שעסק באקולוגיה. "הוא חלם ליצור עולם יפה יותר", אמרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אהוד גולדווסר
צילום: רויטרס
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
אלדד רגב
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
צילום: נועם רותם
גלעד שליט
צילום: נועם רותם
מומלצים