שתף קטע נבחר

71%: להפעיל יותר כוח בלחימה בלבנון

מסקר מכון דחף ל"ידיעות אחרונות" עולה כי הציבור ממשיך לתמוך בהמשך הלחימה בצפון. מרבית הנשאלים תומכים בגיוס מילואים ובהפעלת יותר כוח בלבנון. עם זאת 48 אחוזים סבורים שעל ישראל להילחם עד שחיזבאללה יחוסל - ירידה של 10% לעומת הסקר שנערך בתחילת ימי הלחימה

הציבור מגבה את הממשלה, אבל פחות: על-פי סקר "דחף", בהנהלת ד"ר מינה צמח, שמתפרסם היום (ו') ב"ידיעות אחרונות" עולה ש-82 אחוזים מהציבור סבורים שפעולות צה"ל בלבנון מוצדקות וכי 71 אחוזים מאמינים כי יש להפעיל אף יותר כוח בלחימה.

  

מהסקר עולה עוד ש-48 אחוזים השיבו שעל ישראל להילחם עד שחיזבאללה יחוסל - ירידה של עשרה אחוזים לעומת הסקר שנערך לפני עשרה ימים. 30 אחוזים מהנשאלים בסקר סבורים שיש להמשיך בלחימה עד שחיזבאללה יתרחק מהגבול. 21 אחוזים ענו שיש להפסיק את האש ולהתחיל במשא ומתן. זאת, עלייה של ארבעה אחוזים בהשוואה לסקר קודם.

  

על-פי הסקר, שנערך אמש בקרב 513 נשאלים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל, מתברר שיש שביעות רצון מתפקודם של ראש הממשלה ושר הביטחון, אך ברמה פחותה מעט מאז החלה המלחמה. 71 אחוזים מהנשאלים בסקר השיבו שהם מרוצים מתפקודו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לעומת 78 אחוזים לפני עשרה ימים. 29 אחוזים אמרו שתפקודו, בנושא הלחימה בצפון, הוא טוב מאד, 45 אחוזים השיבו כי תפקודו די טוב - רק עשרה אחוזים אמרו שתפקודו מאוד לא טוב.

 

גם שר הביטחון, עמיר פרץ, זכה לתמיכה בקרב הציבור. 64 אחוזים מהנשאלים בסקר הביעו שביעות רצון מתפקודו של השר במלחמה ואילו רק 15 אחוזים אמרו כי תפקודו מאוד לא טוב.

 

80 אחוזים מהנשאלים בסקר אמרו כי הם מרוצים מפעולות צה"ל במלחמה. 65 אחוזים מהציבור הסכימו עם המלצת הצבא בדבר גיוס מילואים נרחב. 38 אחוזים מהנשאלים אמרו כי הם תומכים בהחלט בהחלטה, 27 אחוזים סיפרו כי הם נוטים לתמוך, 11 אחוזים אמרו כי הם נוטים להתנגד לגיוס הנרחב ואילו 20 אחוזים מהציבור "התנגד בהחלט" להצעה.

 

את הסקר המלא ניתן לקרוא היום בעיתון "ידיעות אחרונות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. הציבור מרוצה מתפקודו
צילום: גיל יוחנן
צילום: אמיר כהן
חלוץ. תומכים בגיוס המילואים
צילום: אמיר כהן
צילום: ניב קלדרון
טנק בלבנון. העם תומך בצה"ל
צילום: ניב קלדרון
מומלצים