שתף קטע נבחר

דיווח: מגעים עקיפים בין ישראל וחיזבאללה

העיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון דיווח הבוקר כי ישראל וחיזבאללה מנהלים מגעים ראשוניים לשחרור החיילים החטופים והפסקת הלחימה בצפון, בתיווכם של גורמים מגרמניה ומארגון הצלב האדום. לפי שעה, חיזבאללה מסרב למסור מידע על מצב בריאותם של החטופים

מגעים ראשוניים בין ישראל לחיזבאללה החלו שלשום באמצעות מתווכים מגרמניה והצלב האדום - כך דיווח הבוקר (יום ו') העיתון אל-חיאת, היוצא לאור בלונדון. על פי הדיווח, המגעים נועדו להכשיר את האווירה לקראת עסקת חילופי אסירים ועצירים, שתתווסף לפיתרון כולל שאמור להיות מושג בין הצדדים עם תום הלחימה בלבנון.

 

 

מקורות לבנוניים דיווחו כי המגעים עדיין בתחילת הדרך וכי הם נערכים בערוצים בלתי ישירים. לפי הדיווח, לפי שעה המגעים לא נוגעים לפרטים, אלא עוסקים סביב העקרונות הכלליים שיאפשרו את הצלחת העסקה. הגורמים המשתתפים בתיווך, ממשלת גרמניה והצלב האדום, מכינים את הקרקע לקידום המשא ומתן מיד כשירגישו שישנו מקום להגיע להבנות לקראת פיתרון כולל.

 

עוד פורסם בידיעה כי המתווכים בין חיזבאללה לישראל לא קיבלו מידע על בריאותם ומצבם של שני חיילי צה"ל, אלדד רגב ואהוד גולדווסר, שנחטפו ב-12 ביולי. המתווכים אמנם ניסו להשיג מידע על החטופים, אולם לא הצליחו לעשות זאת שכן חיזבאללה סירב למסור כל שביב מידע עד שמגעים יבשילו לכדי הסכם סופי. המתווכים הסבירו כי בעיני החיזבאללה לכל

דבר יש מחיר ועל ישראל לשלם אותו כדי להוכיח את כנות כוונותיה.

 

המקורות הלבנונים דיווחו כי הנהגת חיזבאללה אינה שבעת רצון, בלשון המעטה, מהכרזתו של שר החוץ הלבנוני פאוזי סלוח, שאמר לפני מספר ימים כי שני חיילי צה"ל חיים ומצבם הבריאותי טוב.

  

בעיתון פורסם בנוסף כי  על פי המקורות בלבנון עדיין מוקדם לדבר על התנאים שמציב חיזבאללה למימוש עסקת החילופים, ובמיוחד לשאלה האם לצד האסירים הלבנונים יכללו גם אסירים פלסטינים וערבים.

 

שליח האו"ם למזרח התיכון, טריה לארסן, אמר היום כי יהיה קשה להשיג הפסקת אש בלבנון מבלי לערב את איראן וסוריה, התומכות בחיזבאללה. בראיון לעיתון הצרפתי "לה פיגרו" אמר לארסן כי הוא לדעתו "בלי שתי המדינות הללו יהיה קשה מאוד להשיג הפסקת אש, וכי מוקדם לומר אם ניתן יהיה לערב אותן".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
גולדווסר. נחטף ללבנון
צילום: רויטרס
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
רגב. אין פרטים על מצב החטופים
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
מומלצים