שתף קטע נבחר

הצעה במו"מ: גלעד שליט יועבר למצרים

מקור פלסטיני בכיר אמר ל-ynet כי "במסגרת המגעים לשחרור החייל החטוף, נבחנת אפשרות שהוא יועבר לידי המצרים עד שישראל תמלא את דרישת החוטפים לשחרור אסירים פלסטינים". גורמים מצריים: אין עדיין פריצת דרך

"במסגרת המגעים בנוגע לשחרורו של החייל החטוף, גלעד שליט, נבדקת האפשרות להעבירו לידי מצרים עד אשר תמלא ישראל את דרישת הצד הפלסטיני והחוטפים לשחרור אסירים פלסטינים" - כך אמר היום (ג') ל-ynet מקור פלסטיני בכיר.

 

המגעים לשחרורו של שליט ממשיכים להתנהל בעיקר בתיווכה של מצרים. אחד הסעיפים המרכזיים הוא שבמגעים אלה לא יהיה שום שיתוף פעולה או קשר ישיר בין ישראל לממשלת חמאס.

 

לפי העסקה הממשיכה להתגבש, ושאת קוויה העיקריים סיכמו גם הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן) וראש השב"כ יובל דיסקין, יועבר שליט למצרים או לידי אבו מאזן עצמו. בתמורה תפסיק ישראל את האש, במיוחד ברצועה, תפסיק את ההתנקשויות ותפעל לשחרור אסירים פלסטינים. עם שחרור האסירים יועבר שליט לידי ישראל. הפרט החדש בהסכם זה הוא האפשרות ששליט יועבר לידי מצרים, כאשר עד כה היה ידוע שהאפשרות הנשקלת היא העברתו לידי אבו מאזן.

 

אתמול אמר ראש הממשלה הפלסטיני, איסמעיל הניה, כי הממשלה הפלסטינית ממשיכה במגעיה כדי להביא לפתרון המשבר שיכלול את שחרור שליט, את הפסקת המתקפה הישראלית ו"לקיחה בחשבון של סבלם של עשרת אלפי האסירים הפלסטינים בבתי הכלא בישראל".

 

במצרים אישרו ל-ynet את הדיווח אך סייגו כי עדיין לא הוחלט אם יועבר שליט לידי אבו מאזן או למצרים. גורמים במצרים אמרו כי לפי שעה אין פריצת דרך במגעים האלה, אולם אישרו כי "זהו המתווה שנועד להביא לפיתרון פרשת שליט".

 

אתמול טען ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, כי שליט עדיין נמצא בעזה, וכי לא הוא שנתן את ההוראה לחטוף אותו. כך עלה מראיון שהעניק משעל לשבועון המצרי "אל-אהראם אל-ערבי".

 

במהלך הראיון נשאל משעל האם נכונות השמועות לפיהן הצליח ארגונו להבריח את שליט אל מחוץ לרצועה ושבכוונתו להודיע בקרוב כי החייל החטוף נמצא בשבי חיזבאללה ויוחלף רק במסגרת עסקה כוללת. אלא שמשעל ענה לכתב: "אתה בוודאי יודע עד כמה התנאים בתוך השטחים קשים, ותחת איזה מצור נמצאת היום עזה. כיצד יכולים הלוחמים להבריח את החייל הזה לכאן או לשם? הדברים הללו הם חסרי שחר".

  

עם זאת, משעל הסביר כי "זוהי זכותו של העם הפלסטיני להחליף את החייל שנשבה במערכה צבאית. הוא שבוי מלחמה ולכן חייבים להחליפו – זוהי זכותו של העם הפלסטיני". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם רותם
גלעד שליט
צילום: נועם רותם
מובארק. מעורבות מצרית
צילום: אי פי איי
מומלצים