שתף קטע נבחר

רייס: הפסקת אש בלבנון תושג תוך ימים

מזכירת המדינה האמריקנית, שנפגשה עם המשנה לרה"מ שמעון פרס בוושינגטון, הוסיפה כי "ההסכם יושג רק אם לממשלת לבנון תהיה סמכות מלאה על שטחה". פרס אמר כי "סיום המבצע אינו רחוק והוא עניין של שבועות ולא חודשים"

מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, אמרה הלילה (ג') בראיון לתחנת רדיו אמריקנית כי ניתן להגיע להסכם הפסקת האש בין ישראל לחיזבאללה בתוך ימים. "הכל יכול לקרות במהלך השבוע הקרוב וברור שאנו מדברים על הסכם שיושג בתוך ימים ולא שבועות".

 

 

עם זאת, הוסיפה רייס כי הסכם הפסקת האש יושג רק אם יקויימו תנאים מסוימים וביניהם חיזוק שליטתו של צבא לבנון בדרום המדינה, כדי שיוכל למנוע מחיזבאללה מלתקוף את גבולה הצפוני של ישראל. "לממשלת לבנון צריכה להיות סמכות מלאה על שטחה. רק כך נוכל לשים קץ לאלימות", אמרה רייס.

 

מוקדם יותר, נפגשה רייס בוושינגטון עם המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס. בתום הפגישה אמר פרס כי "סיום המבצע נגד חיזבאללה בדרום לבנון אינו רחוק והוא עניין של שבועות ולא של חודשים". פרס חזר על דבריו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לפיהם הסכם הפסקת האש ייכנס לתוקף רק כשיוצב הכוח הרב לאומי בלבנון.

 

אולמרט הבהיר בנאום שנשא ביום שני ש"אין הפסקת אש ולא תהיה הפסקת אש בימים הקרובים". לדבריו, צה"ל פועל בדרומה של לבנון כדי לחסל את תשתיות הטרור. "אנו נחושים לנצח במאבק הזה", אמר אולמרט.

 

גורם ביטחוני בירושלים הבהיר שמטרת ישראל היא לגרום נזק מרבי לחיזבאללה בזמן קצר ככל האפשר, לפני שתיכפה עליה הפסקת אש. גורמים רשמיים בישראל קיוו לעוד ימי לחימה, ולחידוש הפעילות האווירית המלאה בלבנון

כבר בבוקר יום רביעי.

 

בתוך כך, מסרו דיפלומטים צרפתים כי פריז תחרים את כינוס המדינות הצפויות לקחת חלק בכוח הרב לאומי שיוצב בלבנון. הפגישה אמורה להתקיים ביום חמישי הקרוב. צרפת מתנה את השתתפותה בכוח הרב לאומי וטוענת שראשית יש להגיע להפסקת אש בלחימה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
רייס. סמכות ללבנון
צילום: איי פי
צילום: אוריאל הרשקו
שמעון פרס
צילום: אוריאל הרשקו
מומלצים