שתף קטע נבחר

ברכה: אנשים נהרגים בגלל המלחמה הנפשעת

בהפגנת אלפים בטירה, אמר ח"כ עזמי בשארה: "האזרחים שנהרגים הם קורבנות אותה מדיניות". ח"כ מוחמד ברכה: "אזרחים משלמים מחיר יקר עקב המלחמה המטורפת הזו"

כ-2,000 בני אדם, תומכי בל"ד, הפגינו אחר הצהריים (יום ו') בטירה שבשרון נגד מה שהם הגדירו "התוקפנות הישראלית בלבנון ובעזה". המפגינים, ובראשם חברי הכנסת עזמי בשארה וג'מאל זחאלקה, קראו להשגת הפסקת אש מיידית בלחימה.

 

 

יושב ראש בל"ד, חבר הכנסת עזמי בשארה, אמר כי "האזרחים שנהרגים, יהודים וערבים, הם קורבנות של אותה מדיניות. אמרנו מלכתחילה 'לא למלחמה' ו'כן למשא ומתן' למען שני העמים. כבר בהתחלה אמרנו שישראל תסתבך בלבנון ותסבך את המצב, אך במקום להקשיב לנו בישראל עסוקים בהסתה נגדנו".

 

יושב ראש חד"ש, חבר הכנסת מוחמד ברכה, התייחס להתפתחויות האחרונות בלחימה הלבנון ואמר כי "אזרחים חפים מפשע משני צדי הגבול משלמים מחיר יקר בחייהם עקב המלחמה הנפשעת והמטורפת הזו".

 

לדבריו, "היום נהרגו 33 אזרחים בלבנון ו-3 אזרחים במג'ד אל כרום ומראר. הרג האזרחים צריך להגביר את הדרישה להפסקת אש מיידית, לחזרה של ישראל לקו הבינלאומי ולמשא ומתן. מצפון שקט לאחר קציר הדמים הוא מצפון מעוות. כל בעל מצפון צריך לזעוק להפסקת הטירוף הנורא הזה".

 

"כולם יודעים שבסוף יהיה מו"מ"

 

בעצרת נאם גם חבר הכנסת זחאלקה, שקרא להפסיק את המלחמה ולהגיע להפסקת אש בהקדם. "כולם יודעים שבסופו של דבר הצדדים יגיעו לשולחן הדיונים, ולכן צריך למנוע את שפיכות הדמים המיותרת. ממשלת ישראל היא האחרונה שמחליטה על הנעשה בלחימה, ומי שמחליט לפניה היא הנהגת הצבא והממשל האמריקני".

 

זחאלקה אף תקף את שר הביטחון, עמיר פרץ, וקרא לחברי המפלגה הערבים לזרוק בפניו את פנקסי החבר שלהם "אם נותרו להם מצפון ודם". מחר צפוי להשתתף זחאלקה בהפגנה נגד הלחימה בלבנון שתיערך בשעות הערב בתל-אביב. חבר הכנסת בשארה צפוי, כך לפי פרסומים פלסטינים, להשתתף בהפגנת מחאה נגד הלחימה שתיערך ברמאללה עם גורמים פלסטינים ביום שני.

 

חבר הכנסת דב חנין (חד"ש), אחד ממארגני הפגנת המחאה מחר בתל אביב, קרא לציבור הרחב להרחיב את פעילויות המחאה נגד המלחמה. "עשרות חפים משפע משלמים בחייהם מדי יום בשיראל, עזה ולבנון בגלל מדיניות המלחמה שחייבים להחליפה עכשיו במדיניות של משא ומתן.

 

גם חברי הכנסת נדיה חילו וראלב מג'אדלה קראו להפסקת אש מיידית, עצירת הלחימה ופתיחה במשא ומתן מדיני ליישוב הסכסוך ומניעת הריגתם של חפים מפשע. "חבל על כל האזרחים שנופלים – יהודים וערבים. יש לשים סוף לטרגדיה האנושית הזאת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מלחמה נפשעת. ברכה
צילום: חגי אהרון
לא למלחמה. בשארה
צילום: חגי אהרון
מומלצים