שתף קטע נבחר

חדש בישראל: תשלום בכרטיס אשראי במונית

ישראכרט וויזה כאל משיקות את השירות החדש במוניות 'הדר' בבן גוריון ובהמשך במקומות נוספים בארץ; ההוצאה השנתית על נסיעות במוניות בישראל מוערכת ב-2 מיליארד שקל בשנה

חברות כרטיסי האשראי ישראכרט וויזה כאל משיקות שירות חדש בארץ: תשלום בכרטיס אשראי עבור נסיעה במונית. החברות עורכות כרגע פיילוט לשירות באזור תל אביב והוא צפוי להתחיל לפעול במהלך השבועות הקרובים. בשלב הראשון של המיזם מותקנים מונים מיוחדים במוניות 'הדר' הפועלות בנמל התעופה בן גוריון. בהמשך, יורחב הפיילוט גם לערים: חיפה, ירושלים ובאר-שבע.

 

במונית יותקן קורא כרטיסי אשראי, תוכנה ומודם סלולרי אשר יאפשר את אישור העסקה תוך 6-3 שניות. עבור המשתמשים במוניות, המשלמים סכומים של עשרות שקלים לנסיעה, התשלום בכרטיס אשראי במקום במזומן, מהווה הקלה משמעותית ונוחות רבה.

 

ההוצאה השנתית על נסיעות במוניות בישראל מוערכת בכ-2 מיליארד שקל בשנה. בישראכרט מעריכים כי עד סוף 2007 כ-5% מסכום זה יהיה באמצעות כרטיסי אשראי.

 

העסקאות בענף המוניות מבוצעות היום במזומן בלבד, כאשר עסקה מממוצעת במונית עומדת על כ-40 שקל לנסיעה. ענף המוניות בישראל מאופיין במספר רב של מוניות ביחס לגודל האוכלוסייה. בישראל יש מונית לכל 350 נפש לעומת אירופה בה יש מונית לכל 1,000 נפש.

 

יצוין, כי לפני כשלוש שנים ניסתה חברת לאומי קארד להשיק שירות דומה, אך הנסיון נכשל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני דגן
בקרוב יגהצו את כרטיס האשראי
צילום: דני דגן
מומלצים