שתף קטע נבחר

משפחות החטופים לח"כים: אל תשכחו את הבנים

אחיו של החייל החטוף אלדד רגב מקווה ליצור "לובי בכנסת שיגַבּה וימשיך את המחויבות של הממשלה להחזרת החטופים". יחד עם נציגים נוספים ממשפחות גולדווסר ושליט ייפגש עם ראשי הסיעות. "אנחנו לא רואים את הסוף, נתחיל לראות את ההתחלה רק כאשר נקבל אות חיים", הסביר האח

בני משפחות החיילים החטופים מתגייסים לפעולה פנים פרלמנטרית: נציגי המשפחות ייפגשו מחר (יום ג') עם ראשי הסיעות במשכן, במטרה להבהיר את עמדתם, לפיה כל הסדר מדיני עם לבנון צריך לכלול את השבת החטופים.

 

אייל רגב, אחיו של החייל החטוף אלדד, אמר ל-ynet: "הרעיון הוא ליצור לובי בכנסת שיגַבּה וימשיך את המחויבות של הממשלה להחזרת החטופים". הוא הבהיר כי המהלך אינו מבטא הסתייגות כלשהי ממהלכי הממשלה עד כה: "אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם הממשלה ותומכים בה, המהלך אינו נעשה כביקורת. עם זאת, חשוב לנו שתצא אמירה ברורה מהכנסת כדי שהחטופים יישארו בתודעה. אנחנו לא רואים את הסוף, נתחיל לראות את ההתחלה רק כאשר נקבל אות חיים".

 

בני משפחת רגב עומדים מאחורי היוזמה. הם פנו לח"כ זבולון אורלב (איחוד לאומי-מפד"ל) וביקשו ממנו להיפגש יחד עם משפחותיהם של החיילים החטופים אהוד גולדווסר וגלעד שליט עם ראשי המפלגות והסיעות בכנסת.

 

אורלב נענה ליוזמה, ואף אמר כי חלק חשוב ממטרות המלחמה כפי שהוגדרו על ידי הממשלה נועד להבטיח את השבתם של החיילים החטופים הביתה במהירות, ו"ראוי שמהכנסת תצא אמירה ברורה המגבה את עמדת המשפחות".

 

יוזמה זו של בני המשפחות במטרה להותיר את נושא השבת החטופים על סדר היום, מצטרפת לפעולות שכבר נקטו ברחבי העולם. בין השאר נסעו נציגי המשפחות לצרפת, במטרה שזו תפעיל את השפעתה בלבנון כדי להשיב את הבנים, או לפחות לקבל מידע על גורלם. 

 

נציגי המשפחות צפויים להיוועד עם יו"ר הכנסת ח"כ דליה איציק (קדימה) ובעת הדיון במליאה ישבו ביציע המכובדים. לאחר מכן ייפגשו עם ראשי הסיעות בחדר ההרצאות שבמשכן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
אלדד רגב. האח פועל בכנסת
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
צילום: רויטרס
אהוד גולדווסר
צילום: רויטרס
צילום: נועם רותם
גלעד שליט
צילום: נועם רותם
צילום: גיל יוחנן
אורלב. נענה לפנייה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים