שתף קטע נבחר

מטוסים בגובה נמוך במרכז: "סימן שקרה משהו"

מיד לאחר שדיווחו כוחות צה"ל על הפלת מזל"ט של חיזבאללה בשמי הארץ, החלו מטוסים ומסוקי קרב לטוס בגובה נמוך במרכז ובשרון. הגיחות האוויריות נמשכו שעות ארוכות. "היו הרבה ערבים שבהם יצא לי לשמוע מטוסים אבל לא בתדירות כזו. אני שומעת אותם כל דקה או שתיים", סיפרה תושבת תל אביב. מצה"ל נמסר: מדובר בפעילות רגילה של חיל האוויר

האם הוגברה הפעילות האווירית של צה"ל באזור המרכז? אזרחים רבים דיווחו אמש (יום ב') על פעילות ערה של מטוסים ומסוקים בשמי מישור החוף והשרון. במשך שעות ארוכות חגו מטוסים בערים המרכזיות. מערכת ynet הוצפה בדיווחים על פעילות שכזו. מצה"ל נמסר מנגד כי מדובר בפעילות רגילה של חיל האוויר.

 

שלומי שי (30) ממושב אודים שבשרון סיפר ל-ynet: "הגעתי מהעבודה בתל אביב, ומהרגע שנכנסתי הביתה שמעתי מטוסים שחגים מעל הבית, ממש בגובה נמוך. אף פעם לא שמעתי מטוסים בגובה כזה. זה לא נעים, זה מדאיג. אם יש כאן מטוסים, סימן שקרה משהו".

 

 

 

מוקדם יותר דווח, כי צה"ל יירט מטוס זעיר ללא טייס שניסה חיזבאללה להטיס בצפון הארץ. המזל"ט הופל מעל שטח ישראל, בחוף מול הקריות. צה"ל התביית על המזל"ט כבר כשיצא מלבנון, סמוך לשעה 19:00. פחות מעשר דקות אחר כך הפילו מטוסי קרב מסוג אף-16 את המטוס הזעיר שטס בגובה נמוך מאוד מעל הים במהירות של כ-150 קילומטרים לשעה.   

 

היירוט בוצע במרחק של עשרה קילומטרים מן החוף, צפונית-מערבית לחיפה. המזל"ט נע באותה שעה לכיוון דרום הארץ, וזוהה על ידי יחידת הבקרה הצפונית של חיל האוויר וכוחות הנ"מ. לפי ההערכה, המזל"ט לא היה מצוייד בחומרי נפץ. עוד נפסלה אפשרות שהועלתה תחילה לפיה שני מזל"טים שוגרו לשטח ישראל. 

 

אלה דותן מתל אביב סיפרה: "מטוסי קרב טסים באוויר כל הזמן. היו הרבה ערבים שבהם יצא לי לשמוע מטוסים אבל לא בתדירות כזו. אני שומעת אותם כל דקה או שתיים".

אושרת מרעננה הוסיפה: "אלו מטוסי קרב, אנחנו שומעים מטוסים הרבה זמן וברצף, פעם עמום ופעם קרוב, זה נשמע חריג".

 

משפחת אלפא מנתניה סיפרה, שבערך מהשעה 20:00 למשך שעתיים חלפו באזור מטוסים בגובה נמוך. "חשבתי שיש כמה אפשרויות: או שמתאמנים לתקוף יעד כמו תל אביב, ותל אביב מהווה מודל עבור חיל האוויר, או שמפעילים תרגולת הפלת זלזל, או שרודפים אחרי מזל"ט. הבן שלי בן השנה היה גם הוא עד להתרחשות ויחד הסתכלנו במטוסים שחגים במעגלים באזור".


פורסם לראשונה 07/08/2006 22:53

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מטוס של קרב ממריא
צילום: איי פי
צילום: איי אף פי
מזל"ט. יש קשר?
צילום: איי אף פי
מומלצים