שתף קטע נבחר

הרשי פרידמן השלים רכישת מגדלי בארי נהרדעא

איש העסקים החרדי מקנדה, ובעליה של קרן סטוגה הקנדית, רכש בכ-80 מיליון שקל את מלוא הזכויות בפרויקט היוקרה בת"א. הפרויקט "נתקע" בשנתיים האחרונות בעקבות סכסוכי בעלות והקשיים של חברת דירום

איש העסקים הקנדי הרשי פרידמן השלים רכישת 100% ממניות החברה המחזיקה בפרויקט היוקרה "מגדלי בארי נהדרעא" בתל אביב. פרידמן רוכש כ-60% נוספים בפרויקט. היקף העסקה מוערך בין 75 ל-80 מיליון שקל.

 

עד כה הושלם שלב א'  בפרויקט היוקרה, הכולל 50 דירות ב-4 בניינים בני 6 קומות כל אחד, ומרביתו מאוכלס. כעת, משווקות הדירות בשלב ב' של הפרויקט, שיכלול 75 יחידות במגדל בן 32 קומות. הפרויקט יכלול עם סיומו 125 דירות, בהיקף מכירות כולל הנאמד בכ-675 מיליון שקל. הפרויקט נתקע כמה שנים בשל קשייה הכלכליים של חברת הבנייה דירום ובשל סכסוכי בעלים.

 

בין רוכשי הדירות בפרויקט גם דמויות ידועות מקהילת העסקים - צדיק בינו, בעל השליטה בבנק הבינלאומי ולאחרונה גם בבית הזיקוק באשדוד, גליה מאור, מנכ"ל בנק לאומי, ומשפחות קסטרו ורוטר - בעלי השליטה בחברת האופנה קסטרו.  

 

הרשי פרידמן הוא איש עסקים חרדי ממונטריאול. בבעלותו חברת "פוליסטאר גרופ" - אחת החברות הגדולות בקנדה בתחום ההדפסה ואריזות הפלסטיק. החברה מגלגלת מחזור שנתי של כ-200-150 מיליון דולר. היקף עסקיו של פרידמן מוערך ביותר מ-10 מיליארד דולר.

 

בנוסף מחזיק פרידמן בקרן ההשקעות הקנדית סטוגה. בנובמבר 2004 נקלעה הקרן לסכסוך עם חברת דירום בפרויקט היוקרה ונאלצה לרכוש את חלקה של דירום בפרויקט ואת חלקו של הקבלן אבי ארנסון, תמורת 50 מיליון שקל.

 

מעבר לפעילותו בתעשיית הפלסטיק במונטריאול עומדת מאחרי פרידמן קבוצת משקיעים מארה"ב וקנדה, המשקיעים בשנים האחרונות מאות מיליוני דולרים בעסקאות נדל"ן.

 

בחודש שעבר רכש פרידמן, באמצעות חברת סי.בי.אי שבשליטתו, במכרז של מינהל מקרקעי ישראל, מגרש בירושלים בסמוך לשכונת "ארזי הבירה" (בצפון העיר), המיועד לבניית כ-100 יחידות דיור. פרידמן שילם עבור הקרקע 44.3 מיליון שקל. היקף המכירות הכולל בפרויקט זה נאמד בכ-180 מיליון שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים