שתף קטע נבחר

"החלטה אמיצה" או "בכייה לדורות"?

יו"ר סיעת רע"מ-תע"ל, ח"כ טלב א-סאנע, תקף את החלטת הקבינט לביטחון לאומי. "ההחלטה תהפוך למלכודת מוות עבור החיילים", אמרה גם יו"ר סיעת מרצ, ח"כ זהבה גלאון. לעומתם, ח"כ שטייניץ תומך: "סוף סוף החליטה הממשלה על המובן מאליו, רק חבל שזה באיחור של ארבעה שבועות"

המערכת הפוליטית גועשת הערב (יום ד') בעקבות החלטת הקבינט לביטחון לאומי להרחיב את הפעולה הקרקעית בדרום לבנון. חברי כנסת משמאל טוענים שמדובר במהלך שיגבה קורבנות רבים ושיש להתמקד באפיקים דיפלומטים, בעוד שמימין זוכה ההחלטה לתמיכה בטענה שחובת צה"ל היא להשיג הכרעה בקרב מול חיזבאללה.

 

 • חדר מלחמה: דיווח מיוחד ב-ynet מכל החזיתות
 •  

  תשעה משרי הקבינט תמכו במהלך, למרות הדיווחים הקשים על נפגעים לצה"ל בקרבות בדרום לבנון. שלושה שרים, אופיר פינס, שמעון פרס ואלי ישי - נמנעו. חברי הקבינט הסמיכו את ראש הממשלה ושר הביטחון לקבוע את מתווה וגבולות הפעולה, שנועדה לפגוע במשגרי הקטיושות בכל מרחב דרום לבנון. ההערכה היא שצה"ל יגיע עד מרחב נהר הליטאני בתוך שבוע.

   

  יושב ראש סיעת רע"מ-תע"ל, חבר הכנסת טלב א-סאנע, טען ש"זאת החלטה של מנהיגות שאינה מנהיגה את העם אלא מובלת על ידי העם. זאת נפילה למלכודת האיראנית שתהיה בכייה לדורות".

   

  א-סאנע הוסיף כי יש להתמקד באפיקים המדיניים במקום באלה הצבאיים. "זה הזמן ליוזמות מדיניות ולא להרפתקאות צבאיות. המהלך הצבאי מיצה את עצמו, ויש לפעול במהלכים מדיניים בלבד. הפיתרון איננו פירוק חיזבאללה מקטיושות אלא ביטול העילה לשימוש בקטיושות".

   

  יושבת ראש סיעת מרצ, חברת הכנסת זהבה גלאון, מתנגדת גם היא למהלך. "מדובר בהחלטה שתהפוך למלכודת מוות לחיילי צה"ל, ותרחיק את הסיכוי להפסקת אש ולשיקום תושבי הצפון".

   

  "ההחלטה היא טירוף שבא לסגור את חלון ההזדמנויות שנפתח בהחלטת ממשלת לבנון לפרוס את צבאה בדרום המדינה לאחר נסיגת צה"ל", אמר יושב ראש חד"ש, חבר הכנסת מוחמד ברכה. "הדבר מוכיח שהמלחמה הזאת היא לא על שלומם של אזרחים אלא באה לשרת אינטרסים אמריקנים. ההחלטות נשלטות על ידי יהירות צבאית ולא למען רצון החיים הנורמליים לעמים באזור".

   

  "חבל רק על האיחור ב-4 שבועות"

   

  לעומתם, חבר הכנסת יובל שטייניץ (ליכוד), מברך על החלטת הקבינט. לדבריו "סוף סוף החליטה הממשלה על המובן מאליו – להטיל על צבא הגנה ישראל את המשימה להגן על המדינה מפני טילים ורקטות". עם זאת, הוא מבקר את מועד ההחלטה. "חבל שהיא מגיעה באיחור של ארבעה שבועות, שבהם נגרמו פגיעות קשות בעורף ונזקים כבדים לכלכלה. האמת הפשוטה היא שרק צה"ל יכול להילחם בחיזבאללה ולחסל את נוכחותו הצבאית בדרום לבנון".

   

  גם ח"כ איתם הסביר: "הקבינט קיבל החלטה אמיצה שהייתה בלתי נמנעת לאור המתקפה המתמשכת של חיזבאללה על ערי ישראל. צריך לזכור שאין מלחמות שמחות, אך החובה על צה"ל היא להשיג הכרעה ולהביא ניצחון למדינת ישראל. בשעה זו כל העם בישראל מתאחד בתפילה לשלום חיילי צהל ולהצלחת משימתם בהגנה על תושבי הצפון".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דודי ועקנין
  ח"כ א-סאנע
  צילום: דודי ועקנין
  צילום: סלבה גרינברג
  ח"כ גלאון
  צילום: סלבה גרינברג
  צילום: גיל יוחנן
  ח"כ ברכה
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: אלי אלגרט
  ח"כ שטייניץ
  צילום: אלי אלגרט
  מומלצים