שתף קטע נבחר

רעיית החטוף גייסה באמריקה מיליוני דולרים לצפון

קרנית ושלמה גולדווסר, אשתו ואביו של החייל החטוף אהוד, טסו לארצות-הברית על מנת להעלות את המודעות הציבורית לעניין החטופים. בין לבין הם גם גייסו מיליונים מהקהילות היהודיות עבור תושבי הצפון. "הם נאמו וכולם בכו" סיפר הקונסול בלוס אנג'לס

קרנית ושלמה גולדווסר, אשתו ואביו של החייל החטוף אהוד גולדווסר, הגיעו לארצות הברית כדי לעורר את תשומת לב הציבור לחיילים החטופים. במקביל, הם ניצלו את ההזדמנות לטובת גיוס מיליונים למען תושבי הצפון.

 

המטרה העיקרית של בואם לארצות הברית היתה לגרום לכך שסעיף החזרת החיילים החטופים, גלעד שליט, אלדד רגב ואהוד גולדווסר, ייכלל בכל הסדר מדיני שייקבע. אך בנוסף, הם הופיעו בפני יהודים אמריקנים, וגייסו תרומות לאזרחי הצפון, עבור טלוויזיות ומזגנים למקלטים, ועבור קיום מחנות קיץ לילדים. באירוע בו הופיעו בוושינגטון נאספו 7 מיליון דולר, ובאירוע אחר בבולטימור נאספו עוד 6 מיליון דולר מתרומות של יהודים מקומיים.

 

אתמול (יום ד') הגיעו קרנית ושלמה גולדווסר לחוף המערבי, ובין שני אירועים לגיוס תרומות, ארגן להם הקונסול הכללי בלוס אנג'לס, אהוד דנוך, מסיבת עיתונאים, כדי להציג את הפן האנושי של החטופים ולהגביר את מודעות הציבור לעניינם.

 

קרנית הופיעה בתחילת הערב באירוע שקיימה הפדרציה של לוס אנג'לס בו גוייסו שני מיליון דולר. באותה שעה קיימה הפדרציה של היהודים יוצאי איראן אירוע משלהם ואספו 1.4 מיליון דולר. כשנכנסה גולדווסר לאולם אירוע ההתרמה היה בעיצומו, וכול הנוכחים נעמדו ומחאו לה כפיים במשך דקות ארוכות. כשהיא החלה לדבר ולספר את סיפורה האישי, רבים התרגשו. "היא דיברה והנוכחים בכו", תאר דנוך את האווירה.

 

לאחר נאומה של גולדווסר עלה סכום התרומות ל-2.2 מיליון דולר. מיליארדר מקומי שביקש להישאר בעילום שם, הודיע

 מראש שיתן דולר משלו על כל דולר שיאסף באירוע. כך שבסיום הערב נאסף סכום של 4.4 מיליון דולר על ידי היהודים יוצאי איראן, שיועבר כולו לרווחת תושבי הצפון.

 

קרנית ושלמה גולדווסר הוזמנו לארה"ב על ידי איגוד הפרדציות של הקהילות היהודיות ברחבי ארה"ב (UJC ).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
קרנית גולדווסר. הסיפור האישי של החטופים
צילום: איי פי
מומלצים