שתף קטע נבחר

ח"כ איתם קורא לחברי הכנסת: "לספור עד 10"

בעקבות הפסקת האש קורא ח"כ אפי איתם לאיפוק מצד חבריו ואומר: "אני קורא לכל חברי חברי הכנסת להתאפק. לספור עד 10". לעומתו אמר אריה אלדד: "אלף יחצ"נים ו'ספיניולוגים' לא יוכלו להפוך את המחדל והכישלון לניצחון"

בזמן שרוב הפוליטיקאים מצטיידים בסכינים ורק מחכים לאות לנעוץ אותן בממשלה או בצבא, בשל תוצאות הלחימה בלבנון, הקריאות לאיפוק מגיעות מכוונו הבלתי צפוי של ח"כ אפי איתם (האיחוד הלאומי-מפד"ל).

 

חדר מלחמה: כל הדיווחים ב-ynet

 

ח"כ איתם, שבימים כתיקונם, מזוהה דווקא עם הצד היותר תוקפני נגד הממשלה בכנסת, מפגין בימים אלה ממלכתיות. "המלחמה הזו לא נגמרה, הפסקת האש היא רק הפוגה זמנית שאותה ינצל נסראללה כדי להתארגן מחדש. חיילנו עדיין עם האצבע על ההדק בשטח האויב, ולכן אם נתחיל להתקוטט עכשיו, אנו עלולים להפוך באמת לקורי עכביש", אמר איתם בהתייחסו לנאום "קורי העכביש" של נסראללה.

 

איתם הוסיף: "אי אפשר לעשות זאת למשפחות השכולות שקוברות את יקריהן, אי אפשר לעשות זאת לחיילנו. צריך להתארגן. ואני קורא לכל חברי חברי הכנסת להתאפק. לספור עד 10".

 

אך אל תטעו, לח"כ איתם יש בטן מלאה על תפקוד הדרג המדיני במלחמה, אבל הוא גוזר על עצמו שתיקה בנושא הזה: "גם לי בא לצעוק ולהתחשבן. יש הרבה יותר מדי דברים שהיו לא בסדר, אבל צריך להתאפק. לשקם את העורף, לטפל בנקודות החולשה של צה"ל. אסור עכשיו להעניק נצחון פסיכולוגי על מגש של כסף לנסראללה, לסוריה ולאירן. בכלל אנו נוהגים ליפול למצבי רוח שבין מרה שחורה של תבוסה לבין אופוריה בלתי מוסברת של הסדר מדיני. דרוש לכולנו איזון".

 

אחר הצהריים צפוי לנאום ראש הממשלה במליאת הכנסת ורבים במשכן רואים בנאום זה נקודת ציון שבה אפשר להסיר את הכפפות, אלא שלדעת ח"כ איתם: "גם ליברמן ונתניהו יאמצו את הקו הזה. וחשוב להבהיר, אני לא עובד אצל אולמרט, אני עובד בשביל החיילים ובעיקר כדי למנוע מלחמת יהודים. עוד לא הגיע הזמן למלחמת ההיתקטיושיות (מהמילה קטיושה)".

 

חברי כנסת אחרים גילו קצת פחות איפוק. חבר הכנסת אריה אלדד (האיחוד הלאומי) אמר: "עם כניסת הפסקת האש לתוקף פתחה ממשלת ישראל במתקפת הסברה, אבל גם אלף יחצ"נים ו'ספיניולוגים' לא יוכלו להפוך את המחדל והכישלון לניצחון".

 

לדבריו: "העורף שהופקר והצבא שהושלך למלחמה בלי רעיון מבצעי מכונן וציוד

 חסר, ומתוך קונספציה שגויה, תובעים לאלתר הקמת ועדת חקירה ממלכתית ואת התפטרותם של אולמרט, פרץ וחלוץ כדי לאפשר לישראל להתכונן למלחמה בלתי נמנעת עם איראן ושלוחותיה".

 

במקביל, יושב ראש המפד"ל, חבר הכנסת זבולון אורלב, הקים שדולה פרלמנטרית להשבת החיילים החטופים. אורלב זימן את ראשי כל הסיעות כדי לדון בצעדים מעשיים שיינקטו בעניין. השדולה תכונס היום בהשתתפות בני משפחות החיילים, שביקשו שוב להופיע בכנסת לאור הסכם הפסקת האש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
איתם. לא עובד אצל אולמרט
צילום: ניב קלדרון
צילום: דודי ועקנין
אלדד. כישלון ולא ניצחון
צילום: דודי ועקנין
מומלצים