שתף קטע נבחר

המשטרה ניהלה מרדף אחר מכוניתו של מופז

ניידת משטרה הבחינה בכביש 443 במכונית הנוסעת במהירות מסחררת. השוטרים סימנו לרכב לעצור, אולם הנהג המשיך בנסיעה, כשהוא מסכן נהגים אחרים. אחרי מרדף בן עשרות ק"מ, התברר כי מדובר במכוניתו של לא אחר מאשר שר התחבורה, שהיה במכונית בעת המרדף. גורמים במשטרה: "אירוע חמור שיכול היה להסתיים בנפגעים"

המרדף אחר ... מופז: ניידות משטרה ניהלו מרדף מאזור מודיעין על כביש 443 אחר מכוניתו של שר התחבורה. זאת, לאחר שהנהג שלו לא הזדהה ולא הסכים לעצור בצד, למרות הסירנות המשטרתיות ולמרות הבקשה המפורשת של השוטרים לעצור בשל נהיגה פרועה. הכל, כשהשר יושב מאחור. 

 

האירוע התרחש בשעות הערב של יום שלישי שעבר, בעת שניידת של משטרת מרחב ירקון היתה בנסיעה מינהלתית. כאשר חזרה הניידת לכיוון תל אביב הבחינה על כביש 443, אחד הכבישים שמהם חודרים מחבלים לישראל, במכונית הנוסעת במהירות מסחררת בנתיב השמאלי, הגבוהה בהרבה מעל המותר. הניידת סימנה לנהג לעצור, אולם הוא המשיך בנסיעה וסירב לעשות כן.

 

הניידות המשיכו במרדף במשך כמה עשרות קילומטרים כאשר השוטרים מסמנים לו לעצור בצד. בשלב מסוים נרשמה סכנה, לפי המשטרה, לנהגים שנסעו בסמוך אליו. המשטרה כבר הכינה מחסומים בכביש איילון כדי לעצור את המכונית. אולם רק באיזור דרך שלום בתל אביב, לאחר בדיקה במסוף המשטרתי, הצליחו השוטרים להבין כי מדובר במכונית ממשלתית של שר התחבורה, הנוסעת בתפקיד. באותו רגע ניתנה לשוטרים הוראה לאפשר לרכב להמשיך בדרכו מבלי שהנהג יזדהה, מכיוון שמדובר ב"רכב ממשלתי".

 

גורמים במשטרה אמרו כי "מדובר באירוע חמור שיכול היה להסתיים בנפגעים". לדבריהם, בשלב מסוים היתה לשוטרים אפשרות לפתוח באש לעבר רכב השר.

 

ממשטרת מחוז תל אביב נמסר בתגובה: "מדובר בניידת שרדפה אחר רכב לא מזוהה שנסע בנסיבות מחשידות בכביש 443 לכיוון כביש 1. לאחר בירור עלה כי מדובר ברכב ממשלתי בתפקיד. נהג הרכב זומן למשטרת מרחב ירקון, שם התנצל בפני השוטרים והוברר כי לא פעל בהתאם להנחיות המתאימות במהלך נסיעת רכב ממשלתי בתפקיד. האירוע הועבר להמשך טיפול תעבורתי".

 

מלשכתו של שר התחבורה, שנסע כאמור במכונית, נמסר בתגובה: "השר רואה בחומרה כל עבירת תנועה ומוקיע התנהגות פרועה על הכביש. מקרה זה יילמד בקפידה והמסקנות יוסקו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
מופז. מהירות מסחררת
צילום: ניב קלדרון
מומלצים