שתף קטע נבחר

הבית הלבן: לא היה תיאום צבאי עם ישראל

בתדרוך לכתבים בבית הלבן אמר הדובר שלא היה תיאום ושיתוף פעולה בין ארה"ב וישראל בעניין הלחימה בלבנון. על יתר השאלות בנושא הוא הציע לשאול את ישראל

דובר הבית הלבן, טוני סנואו, הכחיש היום (ב') את הטענות שנשמעו על תיאום צבאי בין ארצות הברית וישראל. "היו ספקולציות שארצות הברית הייתה מעורבת בתיאום ושיתוף פעולה, זה לא נכון. אנחנו לא ישבנו מאחור וקראנו לפגוע בחיזבאללה", אמר בתדרוך היומי.

 

בתשובה לשאלה - האם המבצע הצבאי הישראלי הצליח או נכשל? אמר הדובר האמריקני שזו שאלה שהכתבים צריכים להפנות לישראל. לדבריו, הוא אינו מסוגל להעריך את היקף הנזקים שנגרמו לחיזבאללה בפעילות הצבאית של ישראל.

 

בתשובה לשאלת כתבים על תוצאות המלחמה, אמר סנואו: "אתם מנסים לקבוע תוצאה בשטח מבלי לדעת כיצד חיזבאללה נפגע. תשאלו את הישראלים. זו שאלה אסטרטגית עבורם. אתם מבקשים ממני לשפוט על מבצע צבאי שלא היה לנו חלק בו. זה לא נכון שאענה עליו. תפנו לשגרירות הישראלית או לצה"ל". עם זאת חזר סנואו על  עמדת ארצות הברית שהמלחמה של ישראל בחיזבאללה היא "חלק מהמלחמה העולמית בטרור".

 

בממשל האמריקני עוקבים בזהירות אחר סיכויי הצלחת הפסקת האש. "יש נייר המציב את התנאים, אבל הביצוע הוא של אנשים בשטח", אמר סנואו. "חיזבאללה נדרש להתנהגות טובה. במקביל, גם אמינות ממשלת לבנון על המאזניים. יש עכשיו מנדט חזק של יוניפי"ל בדרום וממשלת לבנון יכולה לממש את הריבונות שלה באזור".

 

יחד עם זאת אומר הדובר האמריקני שלא הייתה הערכה בארצות הברית שחיזבאללה יפורק מנשקו בין לילה. "אנחנו רוצים שחיזבאללה יפסיק לבצע פעולות טרור ויהפוך למפלגה פוליטית. פירוק חיזבאללה זה תפקיד של ממשלת לבנון יחד עם הכוח על פי החלטה 1559. הדבר מחייב את ממשלת לבנון לפעול יחד ובתיאום עם הכוח הרב לאומי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
תשאלו את הישראלים. סנואו
צילום: רויטרס
מומלצים