שתף קטע נבחר

טורקיה: "הכניסה לישראלים רוצחים אסורה"

ישראלים שהגיעו לעיר ב"ריביירה" הטורקית הבחינו בשלט באחת החנויות בו נכתב "הכניסה אסורה לישראלים רוצחי ילדים". "הם אמרו לנו ללכת משם ולא נתנו לנו להיכנס", סיפר אחד הישראלים

לא אוהבים אותנו בטורקיה? שלט שעליו הכיתוב "הכניסה אסורה לישראלים רוצחי ילדים" קידם את בואם של תיירים ישראלים בחנות בגדים בעיר אלניה שבדרום טורקיה. לעיר מגיעים ישראלים רבים, בעיקר בחודשי הקיץ באוניות הנופש שעוגנות במקום. המוכרים בחנות הפנו את תשומת לבם של הישראלים שביקשו לקנות בחנות לשלט המקומם.

 

נמרוד בוכמן (25) ממרכז הארץ, שהגיע עם חברתו לעיר שב"ריביירה" הטורקית, סיפר ל-ynet: "נכנסנו לחנות מכיוון שלא שמתי לב לשלט כי הוא היה תלוי גבוה. הטורקים ישר מזהים ישראלים, לכן הם שאלו אותנו האם אנחנו חיילים ואיך אנחנו יכולים לרצוח ילדים. הם אמרו לנו ללכת משם ולא נתנו לנו להיכנס. כולם רצו ללכת אבל אני הייתי חייב לצלם את השלט המזעזע הזה".


השלט בחנות באלניה  (צילום: נמרוד בוכמן) 

 

כאשר הבחין המוכר בבוכמן שצילם את השלט החל ויכוח ביניהם. בוכמן: "צילמתי את השלט ואחד המוכרים שהבחין בי החל לרדוף אחרי ורצה לראות מה צילמתי. התווכחנו קצת והוא החל לקלל, אבל כשהוא קלט שאני לא מתכוון לתת לו את המצלמה הוא ויתר והלך. משם לקחנו את עצמנו וחזרנו לאוניה, זה לא היה נעים והחברה שלי ושאר האנשים שהיו שם מאוד פחדו. גם בדרך לספינה בחור צעיר שאל אותי אם אני חייל ישראלי והאם אני אוהב להרוג ילדים".

 

זה לא הביקור הראשון של בוכמן בטורקיה, אולם לאחר הביקור האחרון הוא אינו יודע אם יחזור לבקר בה. "יצא לי להיות בטורקיה בעבר ואף פעם לא נתקלתי בהתנהגות כזאת. לעיר הזו בטוח שלא אחזור, למרות שהיא עיר מהממת. באוויר יש תחושה לא נעימה שמסתכלים עלייך במין מבט של בוז ושנאה. התחלנו לטייל בקפריסין ושם היה סבבה. אבל בטורקיה, בגלל שחלק גדול מהתושבים הם מוסלמים המצב היה שונה. האירוע לא הרס לי את כל הטיול אבל בהחלט השאיר טעם לא טוב והרגשה לא נעימה".

 

משגרירות טורקיה נמסר כי השלט הוסר זמן קצר לאחר תלייתו בהוראת השלטונות המקומיים ואמצעים משפטיים ננקטו כנגד האחראים לתליית השלט. המקרה הוא חסר תקדים וכל גורמי התיירות והמסחר באלניה גינו אותו בהדגישם את מידת החשיבות הרבה שיש לתיירים הישראלים המבקרים במקום. עוד נמסר כי בעלי עסקים באיזור גינו את המעשה והדגישו את החשיבות הרבה שיש לתיירות הישראלית.

 

מנתונים שהתקבלו בחדר המצב של הסוכנות היהודית מהקהילות בעולם, עולה תמונה קשה של התגברות האירועים האלימים ועל גלישה מהירה מהפגנות נגד מדיניות ישראל לאירועים אנטישמים. האירועים מתרחשים בעיקר במדינות בהן מתגוררות קבוצות מהגרים מלבנון וקהילות ערביות ומוסלמיות גדולות.

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מרינה צוריקוב
לא יחזור לאלניה. נמרוד בוכמן
צילום: מרינה צוריקוב
צילום: דפנה טלמון
מושכת ישראלים. אלניה
צילום: דפנה טלמון
מומלצים