שתף קטע נבחר

לבני ואנאן יתאמו הגעת הכוח הרב לאומי

שרת החוץ תקיים ביקור בזק בניו יורק ותתאם מול מזכ"ל האו"ם את הגעת הכוח הרב לאומי לדרום לבנון. גם השר פרס יעסוק בנושא בפגישה עם קונדוליזה רייס הערב

מאמץ דיפלומטי ישראלי כדי לסיים במהירות את נוכחות צה"ל בדרום לבנון: שרת החוץ, ציפי לבני, תצא הלילה (יום ג') לביקור בזק בניו יורק. לבני תיפגש עם מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, בשליחותו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט.

 

לבני מיועדת לדון עם מזכ"ל האו"ם בסוגיית בניית הכוח הרב לאומי הגדול הצפוי להתפרש בדרום לבנון במקביל לנסיגת צה"ל. כזכור, לפני מספר ימים אסר אולמרט על לבני לצאת לדיון במועצת הביטחון של האו"ם, שעסקה בגיבוש ההחלטה על הפסקת האש.

 

במקביל, יוועד אחר הצהריים המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, עם מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס. גם פרס ידון עימה בנושא יישום הסכם הפסקת האש ופרישת הכוח הרב לאומי באזור.

 

פרס נמצא מאז אמש במסע התרמה בארצות הברית בניסיון לגייס 100 מיליון דולר מתוך מיליארד הנדרשים לשיקום הגליל ותושביו.

 

היום נודע כי צה"ל הקים מנגנון תיאום בינו לבין כוחות יוניפי"ל ונציגים מצבא דרום לבנון שיפעל לתאם את פעולת הכוחות בדרום לבנון, לאחר נסיגת צה"ל ופרישת

 הכוח הרב לאומי. במסגרת המנגנון יועברו מסרים בין צה"ל ליוניפי"ל שיועברו גם לצבא לבנון בכל הקשור לתנועת אנשי חיזבאללה בדרום לבנון.

 

הבוקר החלו כוחות צה"ל ביציאה מדרום לבנון. בשעה 6:00 בבוקר חזר כוח צנחנים גדול שפעל בעומק הגזרה המרכזית של דרום לבנון לשטח ישראל, בכך החלה בפועל נסיגת כוחות צה"ל מדרום לבנון, עוד לפני שנכנס הכוח הרב לאומי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
לבני. תיאום
צילום: אלי אלגרט
צילום: רויטרס
אנאן. ישלח
צילום: רויטרס
מומלצים