שתף קטע נבחר

המשטרה: יש תשתית ראייתית נגד השר רמון

מכה שנייה ל"קדימה" בתוך יממה: בצהריים החליט היועץ מזוז להעמיד לדין את ח"כ צחי הנגבי בפרשת המינויים הפוליטיים. אחר הצהריים הודיעה המשטרה כי יש די ראיות להעמיד לדין את שר המשפטים רמון בחשד למעשה מגונה בעובדת ממשלתית. רמון כבר הוזהר על ידי מזוז שלא לעסוק בחלק מענייני משרדו. רמון בתגובה: "עמדת המשטרה משונה"

פרשת הנשיקה עוברת להכרעת מזוז: המשטרה העבירה אחר הצהריים (יום ג') המלצה לפרקליטות לפיה יש תשתית ראייתית לכאורה להגשת כתב אישום נגד שר המשפטים חיים רמון, בפרשת הנשיקה בינו לבין פקידה באחד ממשרדי הממשלה.

 

היחידה הארצית לחקירות הונאה סיימה את חקירתה בפרשת החשד למעשה מגונה והעבירה היום את התיק וממצאיו לפרקליטות מחוז ת"א. אם יחליט היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לפתוח בהליכים נגד רמון, זה יהיה הבכיר השני של "קדימה" שהופך לנאשם, אחרי ח"כ צחי הנגבי שהיום הוחלט להגיש נגדו כתב אישום בפרשת המינויים הפוליטיים.

 

בשבועות האחרונים כבר נשמעו הערכות במשטרה לפיהן יש די ראיות כדי להגיש כתב אישום בפרשה. רמון עצמו נחקר לפני כ-3 שבועות במשך שבע שעות, ובעקבות החקירה שוחח עמו היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, והבהיר לו כי כל זמן שיהיה נתון בחקירה משטרתית ייאלץ להימנע מלעסוק בכמה וכמה נושאים הנוגעים לתיפקודו כשר המשפטים.

 

פרשת התלונה נגד השר רמון פורסמה לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב הסיר חלקית את צו איסור הפרסום שהוטל על הפרשה. ה', הצעירה שהתלוננה,

 אינה עובדת במשרדו של רמון אלא שימשה עד לאחרונה בתפקיד באחד ממשרדי הממשלה האחרים.

 

ה' טענה בתלונתה במשטרה כי כשסיימה לעבוד באחד ממשרדי הממשלה, הגיעה למשרד השר רמון והיא ביקשה להצטלם איתו למזכרת. אחרי שהצטלמו ונשארו לבד בחדר, טוענת הצעירה כי רמון ניסה לנשקה באופן אגרסיבי ואף החדיר את לשונו לפיה. לדבריה, לא התנגדה לו בכוח שכן "לא ידעתי מה לעשות עם עצמי". רמון טען מנגד כי הצעירה היא שניסתה ליזום עמו יחסים רומנטיים ונתנה לו את מספר הטלפון שלה.

 

שר המשפטים, חיים רמון, אמר בתגובה: "עמדת המשטרה נראית משונה כיוון שגם על פי גרסאת המתלוננת, שאינה עולה בקנה אחד עם האמת, אין ראיות לכאורה".

 

מקורבי רמון אמרו ל-ynet: "אפילו על פי גירסתה ועדותה במשטרה של המתלוננת, לא זו בלבד שהיא לא יצאה בוכה ונסערת, אלא בידי המשטרה יש תמונה שצולמה לטענת המתלוננת מיד לאחר האירוע בו היא נראית יחד עם השר, צמודה אליו ומחייכת בפה מלא. בנוסף, לפי עדותה היא נתנה לו אחרי האירוע פתק בו היא רשמה את מספר הטלפון האישי שלה".

 

המקורבים של רמון ציינו כי "לא שמענו על תקדים שבו מי שכיביכול הוטרדה מינית מצטלמת, מחייכת ונותנת מספר טלפון למי שדקה קודם לכאורה הטריד אותה. אני תמהים שהעניין לא היה חשוב מספיק למתלוננת כדי להשאר בארץ, והמשטרה לא ביקשה שהיא תשאר בארץ, וכתוצאה מכך לא נערך עימות כראוי, אלא תחליף עימות. כל הפגמים האלה מחזקים את התמיהות על התנהגות המשטרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
רמון. המלצה
צילום: חיים צח
צילום: אבי כהן
נחקר במשטרה
צילום: אבי כהן
מומלצים