שתף קטע נבחר

תעשיית המוזיקה מתעקשת להמשיך בתביעה נגד אדם מת

תעשיית המוזיקה בארה"ב ניהלה מאבק עיקש עם אדם שנחשד בשיתוף קבצים פיראטי. על אף מותו של האיש, ה-RIAA לא מוותר, אך פרקליטיו ביקשו דחיה של 60 יום בתהליך המשפטי "על מנת לתת למשפחה זמן נוסף להתאבל"

המאבק העיקש והארוך שמנהל איגוד תעשיית המוזיקה בארה"ב (RIAA) נגד אדם בשם לארי סקנטלבארי לא הסתיים גם בעקבות מותו ב-20 ביוני השנה. לאחר מות האיש, בתחילת אוגוסט, פרקליטי ה-RIAA ביקשו מהשופט השהיה של 60 יום בתהליכי המשפט.

 

בבקשת ההארכה, אליה צורפה תעודת הפטירה של האיש, נכתב "התביעה מאמינה כי אין זה ראוי לדון עם המשפחה על יישוב העניין במועד כה קרוב למותו של מר סקנטלבארי. התביעה מבקשת הארכה של 60 יום על מנת לתת למשפחה זמן נוסף להתאבל". 

 

רוצים כסף מהמשפחה

 

על אף ההתחשבות, ב-RIAA בכל זאת רוצים כסף מהמשפחה. בבקשה להארכה נכתב עוד: "לפני מותו של מר סקנטלבארי, האמינה התביעה כי יש דרך ליישב את העניין, אך מר סקנטלבארי ביקש וקיבל הארכות נוספות. עם זאת הוא רמז כי מלבד המת, אנשים נוספים במשפחה מעורבים בהפרת זכויות היוצרים.

 

"אם ה-RIAA לא יגיע להסכם עם בני משפחתו של מר סקנטלבארי המעורבים בהפרה, התביעה מצפה לשנות את כתב התביעה בהתאם להצהרות שיילקחו מבני המשפחה", נמסר.

 

מקרים קודמים

 

האיגוד תובע חברות המפיצות תוכנות לשיתוף קבצים, ובמקביל מפעיל מרגלים ותוכנות הסורקות את הרשת ותובע אלפי גולשים המורידים שירים בארה"ב ובעולם. בין הנתבעים נמצאת גם ילדה בת 12

 

לאחרונה דווח על דייב בינק, איש מכירות אמריקני, אשר יצא למלחמת חורמה בתעשיית המוזיקה, שהגישה נגדו תביעה, בשל שירים שהורידה, כביכול, בתו בת ה-15. בינק טען כי לא ידע על הורדות המוזיקה הבלתי חוקיות של הבת וכי אין זה הוגן לחייב אותו לשלם אלפי דולרים ל-RIAA, איגוד תעשיית המוזיקה בארה"ב.

 

הבלוג Digital Music מדווח על דבי פוסטר שנתבעה למרות שאין לה כלל מחשב, ולמרות שתבעה בחזרה טרם קיבלה את ההוצאות המשפטיות מ-RIAA.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואלפוטוס
ממשיכים בתביעה נגד המשפחה
צילום: ויז'ואלפוטוס
מומלצים