שתף קטע נבחר

פרס: "אני עם אולמרט עד הסוף"

בפגישתו עם קונדוליזה רייס בוושינגטון הביע שמעון פרס תמיכה בראש הממשלה, ביקש עזרה מארה"ב בשחרור החטופים והתייחס להחלטת מועצת הבטחון כאל מהלך היסטורי

המשנה לראש הממשלה שמעון פרס הביע תמיכה בראש הממשלה אהוד אולמרט וביקש ממזכירת המדינה האמריקנית קונדוליזה רייס עזרה בשחרור החטופים, בביקורו הערב (יום ג') בוושינגטון. במהלך הביקור אמר השר פרס: "אני מחייב את עצמי לתת כתף לראש הממשלה אולמרט בשעה קשה זו. זה לא זמן למלחמות פנימיות בישראל, כי המערכה הזו רחוקה מלהסתיים. אני עם אולמרט עד הסוף, עם מלוא הגיבוי".

 

השר פרס הגיע לארצות הברית דרך איחוד הקהילות היהודיות (UJC) והוא עוסק בגיוס כספים לשיקום הגליל. בפגישה עם רייס אמר כי "הקרבות אמנם נפסקו אך המערכה נמשכת, ובכלל זה שיקום הגליל, שחרור החטופים ומניעת השתלטות איראנית על המזרח התיכון". פרס אף ביקש ממזכירת המדינה את עזרת ארה"ב בפעולה לשחרור החיילים השבויים בידי חיזבאללה. זאת מאחר וסעיף שחרור החיילים החטופים מופיע בצורה בולטת במבוא להחלטה 1701, אבל אינו נמצא בחלק הביצועי של ההחלטה.

 

פרס תיאר בפגישה את חיזבאללה כדוויזיית קומנדו איראנית שממומנת על ידי איראן ביותר מ-100 מיליון דולר בשנה, מצוידת במיטב הנשק והטילים, מודרכת ומאומנת במשך חודשים באיראן. הוא הדגיש כי חשוב ששיקומה של לבנון יעשה על ידי מדינות המערב והמדינות הערביות בעלות המשטרים המתונים, ולא על ידי איראן.

 

בפגישתם המשותפת גם הודה פרס לרייס על הובלת המהלך ועל מאמציה

 והישגיה בהעברת החלטת מועצת הבטחון 1701. פרס הוסיף כי זו הפעם הראשונה בהיסטוריה ש"מדינות ערב הצטרפו לגינוי התוקף, שהוא גורם ערבי, חיזבאללה. כמו כן, לראשונה הצטרפה רוסיה לאמברגו על נשק".

 

פרס הדגיש גם את ההישג בהשגת תמיכה פה אחד של כל 15 חברות המועצה אבל אמר כי חשוב לשמור על הקואליציה הרחבה הזו, כדי להבטיח שיהיו מעשים מאחורי המילים. "ההצלחה תהיה בביצוע", אמר פרס לרייס והבטיח שיתוף פעולה מלא של ישראל בביצוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פרס במחלקת המדינה
צילום: איי פי
צילום: איי אף פי
רייס. הליך היסטורי
צילום: איי אף פי
מומלצים