שתף קטע נבחר

דרעי: לא אבקש חנינה

לדברי מנהיג ש"ס תהווה בקשת חנינה הודאה באשמתו. כמו כן יצא דרעי נגד התהליך המדיני והגדיר את פעולותיו של ברק "מכירת חיסול עקב שיקולים פוליטיים"

"בניגוד לכל הפרסומים, אינני מתכוון לבקש חנינה, משום שמצעד כזה תשתמע הודאה במשהו שלא עשיתי", כך אמר אמש (יום ה') אריה דרעי. דרעי התראיין, יום לאחר הרשעתו, בתוכניתו של נסים משעל בערוץ 2.
בדבריו התייחס דרעי גם לטענות כאילו גזר דינו כרוך גם במוצאו העדתי: "לא נוח לי עם הטענה של עדתיות, אבל לא אני הבאתי אותה לעולם. מי שטוען שאין סוגייה של עדות בישראל בורח מהמציאות. שמעתי ביממה האחרונה הרבה אישי ציבור ששואלים למה אריה דרעי קיבל ככה, בעוד שויצמן ואחרים קיבלו אחרת, ואפשר להבין לבד למה הכוונה".
דרעי תקף את מדיניותו של ראש הממשלה בנושא פסגת קמפ דייויד והמו"מ עם הפלסטינים. "אני בעד שלום ואפילו מוכן לשלם מחיר כואב של החזרת שטחים", אמר דרעי, "אבל ממה שאני מתרשם, אני מרגיש שבגלל שיקולים פוליטיים הולכים לעשות מכירת חיסול. אהוד ברק עצמו שיכנע אותי להימנע בהסכם אוסלו. רבין מעולם לא שם את ירושלים על שולחן המשא ומתן".
בהתייחסו לנושא ש"ס וליחסיו עם יו"ר התנועה הנוכחי, אלי ישי, אמר דרעי כי נוצר בעבר קרע, וכי היו לו השגות על דרך ניהול התנועה, אולם כיום הוא מאמין כי על כל חברי ש"ס להתאחד לטובת התנועה ולמען הצלחתה בעתיד, וזאת דווקא על רקע גזר דינו ועל רקע מה שכינה "נסיונות של גורמים פוליטיים בשמאל לבטל את אחד הדברים הגדולים שנעשו בחברה הישראלית אי פעם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלי תיבון
לא יבקש חנינה. דרעי
גלי תיבון
מומלצים