שתף קטע נבחר

חיזבאללה: "הפצצות של צה"ל בעוצמה של 5 פצצות גרעין"

דובר החיזבאללה, חוסיין רחאל, השווה בין הפצצות שהטילו האמריקנים על הירושימה, ובין הפצצות ישראל בלבנון. לדבריו, שכונת הדאחייה בביירות ספגה פצצות בעוצמה של שתי פצצות אטום "משום שבהפצצות נהרסו בתיהם של יותר מ-70 אלף נפש ואילו בהירושימה נהרגו 70 אלף איש"

ישראל המטירה על לבנון פצצות בעוצמה כוללת של חמש פצצות גרעין בהן השתמשה ארה"ב נגד יפן. כך אמר דובר חיזבאללה, חוסיין רחאל, בראיון שהעניק לעיתון "א-שרק אל אווסט". לדבריו, במהלך 33 ימי הלחימה בין ישראל לחיזבאללה ניחתו על לבנון "מיליוני טונות של חומר נפץ, שמשתווים בעוצמתם לחמש פצצות גרעין מסדר הגודל שהנחיתה ארה"ב על הירושימה בשנת 1945".

 

בראיון הסביר רחאל כי שכונת דאחייה בביירות, הידועה כמעוז חיזבאללה, ספגה פצצות בעוצמה השקולה לשתי פצצות אטום. "זאת, משום שבהפצצות נהרסו בתיהם של יותר מ-70 אלף נפש ואילו בהירושימה נהרגו 70 אלף איש", הוא אמר. 

 

לדבריו, גם העיר בעלבק שבבקעת הלבנון, הנחשבת אף היא למעוז חיזבאללה, ספגה פצצות בעוצמה כוללת של פצצת אטום אחת. הדברים אמורים לגבי שכונת "אל-עזיזה" בעיר, אזור "אל-אבייד" וכן בית החולים "דאר אל-חיכמה", בהם הנחית צה"ל כוחות שפרצו לתוך בית החולים הידוע כמוסד של חיזבאללה. "האזורים הללו שוטחו לחלוטין", הוא אמר.

 

את החשבון האטומי סיים רחאל בכך שאזור דרום לבנון ספג הפגזות קשות מהאוויר, מהים ומהיבשה וזאת בעוצמה כוללת של שתי פצצות אטום. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ביירות מופגזת (ארכיון)
צילום: איי פי
צילום: דן ברונפלד, דובר צה"ל
צה"ל מטיל פצצות בדרום לבנון
צילום: דן ברונפלד, דובר צה"ל
צילום: איי פי
הירושימה. בסיס להשוואה
צילום: איי פי
מומלצים