שתף קטע נבחר

אדרי: למנוע מהצלב האדום לבקר שבויי חיזבאללה

השר הממונה על ענייני ירושלים, יעקב אדרי, קורא לראש הממשלה למנוע ביקורי משפחות של אסירים פלסטינים במטרה להפעיל לחץ על ממשלת החמאס למסור מידע על החייל החטוף גלעד שליט, וכן למנוע פרסום פרטים על שבויי החיזבאללה, מהלך שיפעיל לחץ על אנשי הארגון למסור אינפורמציה על החטופים

כיצד ניתן להפעיל לחץ על חיזבאללה ועל החמאס כדי לקבל מידע על החיילים החטופים? השר יעקב אדרי (קדימה) קרא לראש הממשלה אהוד אולמרט למנוע ביקורי פלסטינים אצל אלפי האסירים הביטחוניים, וכן למנוע ביקורים של הצלב האדום ופרסום שמותיהם של השבויים של החיזבאללה. צעדים אלה, סבור אדרי, יפעילו לחץ אדיר על החמאס ועל החיזבאללה לספק אות חיים מהחיילים החטופים גלעד שליט, אלדד רגב ואהוד גולדווסר.

 

אדרי, המשמש כשר הממונה על ירושלים בלשכת ראש המשלה, אמר: "יש לנו חוב מוסרי כבד מאוד לחיילים שנחטפו בשירות צה"ל ולבני משפחותיהם. מדינת ישראל צריכה לעשות כל אשר בידה כדי להביא לשחרורם".

 

לדבריו, "אין ספק שאחד הכלים המשמעותיים ביותר שבידינו הוא האסירים הפלסטינים מצד אחד ושבויי החיזבאללה מצד שני. כמי שהיה סגן השר לביטחון פנים אני יודע בדיוק מה המשמעות של מניעת המגע בין המשפחות לאסירים הפלסטינים ובין הצלב האדום לשבויי החיזבאללה". 

 

אדרי הציע לראש הממשלה להתחיל מיד בעצירת שיירות האוטובוסים והאזרחים הפלסטינים לכיוון בתי הכלא בישראל. לדבריו, ראש הממשלה הפלסטיני, איסמעיל הנייה, יהיה חייב לספק אות חיים בעקבות לחץ שכזה. "מדי שבוע מגיעים אלפי בני משפחות לבקר את האסירים הפלסטינים.

בשבילם זה דבר משמעותי וחשוב ביותר. אבל אם ישראל לא מקבלת סימן חיים מגלעד שליט, אין צורך לאפשר להם ביקורים". 

 

הוא הוסיף שבידי ישראל נתונים כרגע שבויים של החיזבאללה וגם גופות שהובאו ארצה במהלך הלחימה בלבנון. "צריך למנוע את פרסום השמות של אנשי החיזבאללה שבדינו ולמנוע מהם את ביקורי הצלב האדום, זאת עד שנסראללה יאפשר מתן אות חיים מהחיילים אלדד רגב ואהוד גולדווסר", הציע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוריאל הרשקו
אדרי. הצעות אופרטיביות
צילום: אוריאל הרשקו
צילום: אפי שריר
אסירים פלסטינים בישראל
צילום: אפי שריר
צילום: איי אף פי
לא לאפשר ביקורים (ארכיון)
צילום: איי אף פי
מומלצים