שתף קטע נבחר

לשכת אולמרט: טוב שפעלנו בבעל בק

גורמים בלשכת ראש הממשלה מעניקים אחר הצהריים גיבוי לפעולת הקומנדו בבעל בק, שבה נהרג קצין, ואומרים כי "הפעולה נדרשה משום שחיזבאללה מפר את הפסקת האש בהבריחו אמצעי לחימה סורים ואיראנים"

בלשכת ראש הממשלה אומרים אחר הצהריים (שבת) שפעולת הקומנדו בכפר ואדי באזור בעל בק היתה נחוצה ואינה מנוגדת להפסקת האש. "היינו צריכים את הפעולה הזו וטוב שעשינו אותה". עוד אמרו ש"הפעולה נדרשה משום שחיזבאללה מפר את הפסקת האש בהבריחו אמצעי לחימה סורים ואיראנים, בניגוד להסכם הפסקת האש". בפעולה נהרג קצין צה"ל ועוד שני קצינים נפצעו, אחד מהם קשה והאחר קל.

 

בלשכת ראש הממשלה הגיבו לטענות של ראש ממשלת לבנון, פואד סניורה, על כך שישראל מפירה את הסכם הפסקת האש: "אין זה אומר שאין הפסקת אש. חיזבאללה לא יכול להתלונן שאנו פועלים למנוע מהם הברחת נשק, בניגוד להסכם הפסקת האש. חיזבאללה אינו עומד בתנאי הפסקת האש. השבוע אירעו מספר מקרים שבהם ירו מחבלי חיזבאללה לעבר חיילי צה"ל. הפעולה הלילה נועדה למנוע הברחת כלי נשק מסוריה. מותר לנו לפעול כך כשהלבנונים אינם עושים זאת".

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר ל-ynet ש"הפעולה הצליחה. אם לא נעשה זאת - חיזבאללה יעשה זאת שוב ואז מה יקרה? היינו צריכים לעשות את הפעולה הזאת וטוב שעשינו".

  

ואילו יו"ר מרצ, יוסי ביילין, תבע משר הביטחון להבהיר את פשר הפעילות היזומה של צה"ל בלבנון, והאם מטרת ישראל היא להפר את הפסקת האש. "אם שרים בכירים בממשלה סבורים שהדבר הנכון הוא לעזוב את דרום לבנון, חשוב שלא יסתתרו מאחורי הודעות אנונימיות אלא יאבקו על תפיסתם בממשלה. זאת כדי שישראל לא תשלם עוד מחיר מיותר לאחר המחיר הכבד ששילמה בחודש האחרון. 

 

צה"ל: המטרה היתה למנוע הברחת אמצעי לחימה

 

בצה"ל אמרו כי מטרת הפעולה היתה למנוע פעולות הברחת אמצעי לחימה מאיראן וסוריה לחיזבאללה. לפי גורמים צבאיים, "היעדים הושגו במלואם". בצה"ל הסבירו כי "מדובר בפעולה שאינה סותרת את הפסקת האש, שכן הצבא אמר שהוא שומר לעצמו את הזכות למנוע הברחת אמצעי לחימה לחיזבאללה".

 

לפי דיווחים בלבנון, שני מסוקים של צה"ל הורידו שני כלי רכב מסוג האמר שנסעו לכפר בואדי הנמצא 15 קילומטרים מערבית לבעל בק. לפי הדיווח, כלי טיס של חיל האוויר חיפו בירי על הכוח, ואף תקפו מפקדה של החיזבאללה באזור. לאחר מכן ארע עימות בין חיילי צה"ל ופעילי חיזבאללה, והמסוקים שבו למקום כדי לאסוף את שני כלי הרכב.

  

מקורות ביטחוניים בלבנון אמרו לסוכנות איי.פי ש"כוח הקומנדו ניסה לתקוף בית ספר מקומי, שם הסתתרו מחבלי חיזבאללה". רשת אל ג'זירה דיווחה כי לפני הפעולה הותקפה תחנת הכוח באזור. מקורות בלבנון דיווחי כי ישראל ניסתה לחטוף את השייח מוחמד יזבק, אחד מבכירי חיזבאללה.

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי וחנן גרינברג
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אהוד אולמרט
צילום: רויטרס
צילום: ניב קלדרון
עמיר פרץ
צילום: ניב קלדרון
מומלצים