שתף קטע נבחר

ישי: אם לבנון לא תמנע הברחת נשק - היא תותקף

שרי הממשלה שהגיעו לישיבה הביעו תמיכה בפעולת צה"ל בבעל בק בסוף השבוע. השר ישי אמר כי יש להציב אולטימטום לממשלת לבנון: אם לא תפסיק את הברחות הנשק - תשתיות המדינה תיפגענה. השר שטרית: "אי אפשר לשבת בחיבוק ידיים מול הברחות הנשק מסוריה לחיזבאללה"

פעולת סיירת מטכ"ל בבעל בק עוררה גל תגובות בקרב השרים שהגיעו הבוקר (יום א') לישיבת הממשלה. סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת, אלי ישי, אמר כי "על ראש ממשלת לבנון פואד סניורה להבין שמי שנושא באחריות לכך - זה הוא. צריך לתת לו אולטימטום, או שהוא מפסיק את הברחת הנשק מאיראן דרך סוריה לחיזבאללה או שתפגענה תשתיותיו".

 

ישי הוסיף כי כל פעולה של הברחת נשק מחייבת תגובת נגד של ישראל. "לא אנחנו הפרנו את הסכם הפסקת האש", אמר השר.


אנשי חיזבאללה בוחנים את השטח לאחר הפעולה (צילום: איי.אף.פי) 

 

שר התיירות, יצחק (בוז'י) הרצוג, טען כי "ישראל לא הפרה בפעולה בבעל בק את החלטת מועצת הביטחון. יש הנחייה בהסכם הפסקת האש להטיל אמברגו על העברת נשק לחיזבאללה דרך סוריה ואיראן. כל עוד ההפרות האלה נמשכות יש לנו זכות לפעול".

 

שר הבינוי והשיכון, מאיר שטרית, אמר כי "אי אפשר לשבת בחיבוק ידיים מול הברחות הנשק מסוריה לחיזבאללה. אני אומר ללבנונים: אינך יכול לטבול כשרץ בידך. הייתי מצפה ממשלת לבנון שתראה מעט רצון טוב, כמו למשל להעביר את החטופים לידיה או לפחות לאפשר ביקור של הצלב האדום.

 

"הממשלה כבר הודיעה שלא תצא מלבנון עד שיוצב שם כוח רב לאומי וכך נעשה. ודאי במציאות הזו, שממשלת לבנון אינה עומדת בהתחייבויותיה", אמר השר שטרית.

 

שר הקליטה זאב בוים התייחס לסוגיית הכפר רג'ר שעתידה לעלות בישיבת הקבינט בצהריים. חלקו של הכפר נמצא בשליטת ישראל וחלקו בשליטה לבנונית והדיון בנושא יידרש לעניין. "בסוגיית רג'ר צריך תיאום עם האו"ם", אמר בוים. "נדרש סיכום בין האו"ם ללבנון ולסוריה. ישראל היא צד שלישי בלבד בעניין - רג'ר אינה קשורה למלחמה בלבנון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. מאיים
צילום: ששון תירם
צילום: דורון גולן
הרצוג. מגבה
צילום: דורון גולן
מומלצים