שתף קטע נבחר

דיווח: ישראל דחתה יוזמת בלייר לחדש המו"מ המדיני

העיתון הבריטי "אובזרבר" דיווח היום כי רה"מ אולמרט דחה את הצעתו של רה"מ בריטניה טוני בלייר לחדש את שיחות השלום עם הפלסטינים

ישראל דחתה יוזמה בריטית לחידוש המשא ומתן עם הפלסטינים. כך דיווח היום (א') העיתון הבריטי "אובזרבר". לפי הדיווח, העלה בלייר בפני ישראל את ההצעה להחיות את תהליך השלום עם ההנהגה הפלסטינית, אך הצעה זו נדחתה בידי ראש הממשלה, אהוד אולמרט.

 

לפי הדיווח, שיגר בלייר את ההצעה לאולמרט באמצעות שליחו למזרח התיכון, לורד לוי. לוי נפגש בשבוע שעבר ביחידות עם אולמרט, לאחר שגם קיים פגישות עם בכירים ברשות הפלסטינית, בהם הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס. בפגישה עם לוי, דחה אולמרט את היוזמה הבריטית.

 

בלייר ולוי לא הסכימו להגיב לדיווח של ה"אובזרבר", ואולם העיתון ציטט מקור המקורב לשיחות, שאמר כי תגובתו של אולמרט היתה: "לא עכשיו, אחרי המלחמה הקשה הזאת, הישראלים פשוט אינם מוכנים לחידוש השיחות עם הפלסטינים".

 

בלייר ניצב בתקופה האחרונה מול ביקורת חסרת תקדים בממשלתו ובפרלמנט הבריטי, בכל הקשור לעמדותיו ולהתנהלותו בתקופת המשבר בלבנון. הביקורת שהושמעה נגדו עלולה להביא לכך שבכינוס מפלגת הלייבור הצפוי בחודש הבא יידרש בלייר להודיע על פרישה.

 

העיתון דיווח כי בלייר עדיין נחוש לקדם את העניין, וכי כוונתו להגיע לאזור לביקור עדיין נותרה בעינה. לפני הפגישה בין לוי לאולמרט, הביע בלייר תקווה לקיים את הביקור בחודש הבא.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
בלייר. יזם
צילום: איי פי
צילום: איי פי
אולמרט. דחה
צילום: איי פי
צילום: איי פי
לוי. העביר את המסר
צילום: איי פי
מומלצים