שתף קטע נבחר

רייכמן: מונו אנשים שלא מתאימים לתפקידם

פרופ' אוריאל רייכמן, חבר מפלגת קדימה, מותח ביקורת על שיטת הממשל שהביאה ל"פגמים רציניים ביותר בחלוקת התפקידים בממשלה הזאת ובדרך התפקוד שלה, ויש לי הצעה מסודרת לתיקון שיטת הממשל", לדבריו. דוגמא לחלוקת תפקידים כושלת, ניתן למצוא לדעתו במינויו של עמיר פרץ לשר ביטחון. ביקורת על אולמרט הוא מעדיף לא להשמיע

המלחמה מאחורינו, הקרבות הפוליטיים רק מתחילים: שני חברי מועצת קדימה, פרופ' אוריאל רייכמן ופרופ' יצחק בן ישראל, הודיעו אחר הצהריים (ג') כי הם דורשים מראש הממשלה, אהוד אולמרט, לכנס בדחיפות את מועצת המפלגה, כדי לדון בתוצאות המלחמה, בעקבות מה שהם מכנים "הנושאים המתחייבים כתוצאה ממלחמת לבנון האחרונה".

 

בשיחה עם ynet הסביר רייכמן, שהיה אמור לכהן כשר החינוך בממשלת קדימה, את מטרות הדיון שהוא ובן ישראל מבקשים לכנס. רייכמן אמר כי הוא מודאג מהמתרחש במדינה, וכן מהעובדה שאנשים לא מתאימים מונו לתפקידים שאינם יכולים למלא. "יש שורה של נושאים שחייבים לדון בהם בצורה רצינית, על-ידי גוף שמהווה את השלטון בישראל. אחד הנושאים שאעלה במועצה הוא הדרישה החד משמעית לבצע פעולה מיידית לתיקון המשטר בישראל. קדימה צריכה להוביל מייד מערכת של תיקון שיטת הממשל, ויש לי הצעה מסודרת בעניין".

 

לדבריו, "השיטה הקיימת יצרה פגמים רציניים ביותר בחלוקת התפקידים בממשלה הזאת ובדרך התפקוד שלה, ויש מקום לטיפול מיידי בנושא זה".

 

רייכמן אמר עוד כי דבריו מכוונים בין היתר לעמיר פרץ, שמונה לעמוד בראש מערכת הביטחון, למרות שאין לו הכישורים והיכולת לבצע את תפקידו בצורה ראויה.

 

נשיא המרכז הבינתחומי אמר עוד כי הוא מודאג מעתידה של מפלגת קדימה, אולם ציין כי הוא לא חושב שזה סופה של המפלגה. "יש בעיה עם קדימה, ואני מוטרד. אני לא בין אלה שחושבים שצריך להספיד את המפלגה, אלא להיפך. השאלה המרכזית היא מה חייבים לעשות היום כדי לשקם את החברה הישראלית ואת המגזרים הציבוריים. הנושא של שינוי שיטת הממשל לא פותר את כל הבעיות, אבל זו הנקודה הארכימדית שממנה ניתן להזיז את התיקונים האחרים. חייבים לזוז מהר. המפלגות צריכות לחשוב על האינטרס הלאומי, ולא על אינטרסים אנוכיים ואישיים".

 

רייכמן סירב למתוח ביקורת ישירה על ראש הממשלה או על המנהיגות הבכירה של קדימה, אולם בתשובה לשאלה אם הוא מאוכזב מהתנהלותם, השיב: "את מה שיש לי להגיד, אגיד בפורומים המפלגתיים הפנימיים. יש נושאים שצריכים לקבל בהם החלטות מיידיות. אני לא חושב שהמועצה, שהיא הבסיס של המפלגה, יכולה שלא להתייחס לשאלות היסוד שנוגעות לתפקוד המדינה. אי אפשר לעבור על זה לסדר היום". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רייכמן. לבצע פעולה מיידית
צילום: אלכס קולומויסקי
בן-ישראל
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אלי אלגרט
פרץ. לא מתאים
צילום: אלי אלגרט
מומלצים