שתף קטע נבחר

שטרית: "מאחל לרמון שיוכיח את חפותו"

שר הבינוי והשיכון, מאיר שטרית, זוכר היטב את ימיו כשר המשפטים בממשלת שרון הראשונה. ראש הממשלה הודיע לו הבוקר שנבחר להחליף את השר רמון, נגדו הוגש היום כתב אישום והוא כבר החל לתכנן את צעדיו. על הכוונת: הרגעת הרוחות בביהמ"ש העליון והרחבת הרפורמה בבתי המשפט. ויש לו גם מסר לשר המשפטים המתפטר

שר הבינוי והשיכון, מאיר שטרית, התבשר הבוקר (יום ד') על ידי ראש הממשלה כי נבחר להחליף בפועל את שר המשפטים, חיים רמון, שהתפטר לקראת העמדתו לדין בגין ביצוע מעשים מגונים. "אני חוזר למשרד המשפטים כאילו רק אתמול יצאתי משם", אמר הבוקר בראיון ל-ynet. "אני מבקש להודות לראש הממשלה אהוד אולמרט על האמון שנתן בי, וכמו כן, לאחל לשר המשפטים המתפטר חיים רמון שיצליח להוכיח את חפותו בבית המשפט", אמר שטרית. 

 

לבית משפט השלום בתל אביב הוגש היום רשמית כתב האישום נגד שר המשפטים לשעבר חיים רמון. רמון נאשם בביצוע מעשה מגונה ללא הסכמה בחיילת שביקשה להצטלם עימו, בלשכת ראש הממשלה בתל אביב.  


עוזב. שר המשפטים רמון במשטרה (צילום: אבי כהן)

 

"ראש הממשלה אמר לי שהחליט למנות אותי כשר משפטים זמני מכיוון שהייתי שר משפטים מוצלח מאוד בעבר", אמר שטרית, שכיהן בתפקיד בשנים 2003-2001, "כך הוכיחו גם סקרים שנערכו אז בתקופת ממשלת שרון הראשונה. יש לי הרבה ניסיון בתחום הזה. אני חוזר למשרד כאילו עזבתי אותו רק אתמול, לא צריך רגע של חסד".

 

כמי שכבר מילא את התפקיד, שטרית זוכר היטב מה הספיק לעשות וכבר מתכנן את הסיבוב השני. "עשיתי רפורמות גדולות מאוד שלא נעשו 20 שנה, עבדתי עם הפנים לאזרח הקטן. עשיתי רפורמה בקנסות התעבורה במסגרתה החזרתי רבבות רשיונות נהיגה לידי נהגים וצמצמתי את גובה הקנסות שנקבעו לשלם. עשיתי רפורמה בצמצום רווחי הבנקים ועורכי הדין על גבם של חייבי משכנתאות והחזרתי אלפי אנשים לבתיהם. הרחבתי את פעילות בית המשפט בתל אביב, העובד מאז בשתי משמרות ומספיק הרבה יותר. זאת רפורמה שאני מתכוון להמשיך בה בכל בתי המשפט בארץ".

 

בראיון ל-ynet מיד לאחר מינויו רמז השר להתנגשויות בין רמון לבכירי המערכת המשפטית ואמר כי בכוונתו להחזיר את הרגיעה אל מסדרונות בית המשפט העליון. "בזמני לא היו מריבות שכאלה, אפעל להרגיע את הרוחות". הוא הוסיף שיצטרך ללמוד לעומקה את בעיית המינוי של הנשיא או הנשיאה שיחליפו את השופט אהרון ברק. "בינתיים אינני מתכוון לנקוט עמדה בסוגייה עד שאבין אותה על בוריה ואגבש את עמדתי".

 

השר שטרית היה אחד משלושה מועמדים להחליף את השר חיים רמון. עמו התמודד על התפקיד שר הפנים רוני בראון, שניאות לפניית ראש הממשלה להתמקד בעבודתו כשר הפנים לשיקום הצפון לאחר המלחמה. מועמדת נוספת הייתה השרה ציפי ליבני, שהוחלט שלא למנותה בשל העומס הרב על כתפיה כממלאת מקום ראש הממשלה ושרת החוץ.

 

 

 

בהכנת הידיעה השתתפה ורד לוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
המחליף. מאיר שטרית
צילום: אלי אלגרט
צילום: חיים צח
המתפטר. חיים רמון
צילום: חיים צח
מומלצים