שתף קטע נבחר

אולמרט: נפעל להכין את העורף לכל תרחיש

ראש הממשלה כינס לראשונה את הקבינט לחיזוק חיפה והצפון, שעל הקמתו הכריז בישיבת הממשלה ביום א'. "נעשה הכל כדי להפוך את שיקום הצפון ליעד מרכזי בסדר העדיפויות הלאומי", אמר. בנוסף, אולמרט הודה לשר פרס על גיוס תרומות בארה"ב

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר בצהריים (יום ד') בפתח הישיבה הראשונה של הקבינט לחיזוק חיפה והצפון כי "נפעל גם במערכת הביטחון וגם במערכות האזרחיות להכנת העורף לתרחישים אותם אנו צריכים לקחת בחשבון מתוקף הנסיבות". הוא אמר לשרים כי ביום ראשון הקרוב הם יקבלו סקירות מפורטות על ההיערכות להגנת העורף לטווח המיידי ולטווח הארוך.

 

אולמרט דיווח לשרים כי סייר בצפון ביום שני ובכוונתו לצאת לסיור נוסף מחר. הוא הבהיר שבכוונתו לצרף לסיוריו מנכ"לים של משרדי ממשלה בראשות מנכ"ל משרדו, רענן דינור, שהופקד כמתאם הממשלתי לשיקום הפיזי בחיפה ובצפון יחד עם האלוף (במיל') עמוס ירון.

 


ישיבת הקבינט לחיזוק חיפה והצפון (צילום: גיל יוחנן)

 

אולמרט הוסיף כי בכוונתו להנחות את כל שרי הממשלה להקדיש זמן רב ביותר לצפון. "נעשה הכל כדי להפוך את שיקום חיפה והצפון ליעד מרכזי בסדר העדיפות הלאומי של ישראל". ראש הממשלה בירך את השר שמעון פרס, שלדבריו מגייס בסיוריו בארצות הברית מאות מליוני דולרים לשיקום הצפון.

 

ביום ראשון אישרה הממשלה פה אחד תוכנית לחיזוק ולביסוס יישובי הצפון בעקבות המלחמה. בעוד כשלושה שבועות תיקבע המסגרת התקציבית של התוכנית, הנאמדת בארבעה מיליארד שקלים.

 

ראש הממשלה אמרה בהתייחסו להקמת הקבינט כי "זאת משימה לאומית מהמדרגה הראשונה". האלוף (במיל') עמוס ירון הוצב כמתאם פעולות הממשלה בקבינט לשיקום תשתיות הצפון שנפגעו במלחמה.

 

על פי התכנונים, במסגרת עבודת הקבינט תוקם ועדת היגוי בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה ובהשתתפות מנכ"לים של משרדי הממשלה השונים. הוועדה תופקד על הכנת התוכנית לחיזוק הצפון - כולל תוכנית תקציבית מפורטת לשנים 2006-7. לפי החלטת הממשלה, הקבינט ייתן מענה לכלל היישובים בצפון, בין אם יהודים, ערבים, בדואים, צ'רקסים או דרוזים.

 

בנוסף, כחלק מעבודת הקבינט יקים השר פרס, בהתייעצות עם ראש הממשלה, ועדה ציבורית בה יהיו חברים אנשי כלכלה, עסקים ויוזמי פרוייקטים, שיקדמו השקעות באזור חיפה והצפון. פרס יהיה מופקד גם על גיוס משאבים מהתפוצות לטובת יישובי הצפון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אולמרט הבוקר בקבינט
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
הדיון הבוקר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים