שתף קטע נבחר

"הכוח הרב-לאומי יהפוך את הצפון לאזור זנות"

במטה המאבק לסחר בנשים מביעים חשש מהגעת הכוח הרב-לאומי לדרום לבנון: "אלפי גברים עריריים שיבלו חופשות בצפון יגדילו בעשרות מונים את הביקוש לזנות". ראשי המטה קוראים לאולמרט לפעול בעניין במסגרת הקבינט לשיקום הצפון

באו"ם נמשכים המאמצים להרכבת הכוח הרב-לאומי שעתיד להתפרס בדרום לבנון, ובארץ כבר מתעוררים חששות לגביו. נציגי המטה למאבק בסחר בנשים שלחו אמש (יום ה') מכתב לראש הממשלה בו הם מתריעים בפניו כי הגעה של 15 אלף חיילים לאזור תהפוך את יישובי קו הגבול ל"מרכזים פורחים של ניצול קורבנות סחר לזנות".

 

ראשי המטה, רוני אלוני סדובניק ועו"ד ידידה וולף, מברכים בפתח המכתב על אישור החוק לאיסור סחר בבני אדם אתמול בוועדת הכנסת וקוראים לקידומו במהרה לקריאה שנייה ושלישית. לאחר מכן הם שוטחים את חששותיהם לגבי הגעתם של אלפי החיילים לגבולה הצפוני של עשראל. 

 

"אנו מבקשים להתריע בפניך ולבקש את התערבותך למניעת הפיכת ישובי הצפון לאזורים מוכי סחר בנשים לאור הגעתו של הכוח הרב לאומי המונה 15,000 גברים לאזורינו", נכתב בפנייה.

 

"הגעתה של מסת הגברים העריריים תגרור בהכרח למצב בו ביציאתם לחופשות קצרות ואתנחתא משירותם בדרום לבנון, יעדיפו לבלות באזורי הבילוי של צפון הארץ ויעלו את הביקוש לשירותי זנות בעשרות מונים. ניסיון העבר מוכיח כי כשמגיעות נושאות מטוסים, למשל, לחופי חיפה ואלפי החיילים הזרים יורדים לבלות בעיר- מהווה הדבר טריגר לגידול שוק ניצול נשים לזנות, אלימות והתגברות הסחר בנשים", נכתב בפניית מטה המאבק לאולמרט.

 

ראשי המטה מבהירים במכתב כי על אולמרט לכלול את המאבק בעלייה בסחר בנשים כתוצאה מהגעת הכוח הר-לאומי בנושאים המטופלים בקבינט הלאומי לשיקום הצפון שהוא עומד בראשו.

 

"הישובים באזור כמו נהריה, חיפה וקריית שמונה כמו גם ישובים אחרים בכל גזרת הגבול עם לבנון נתונים כעת בקשר ישיר עם הקבינט שבראשותך בכל הקשור לשיקום בעקבות המלחמה. אנו קוראים לך להציף נושא זה בפניהם כחלק בלתי נפרד מהצורך בשמירת עריהם מהפיכה למרכזי סחר בנשים למטרות זנות, פשע וכל הרעות החולות הקשורות בכך". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הביקוש לזנות יעלה
צילום: טל כהן
צילום: איי פי
הכוח הרב-לאומי (לגברים בתמונה אין קשר לכתבה)
צילום: איי פי
מומלצים