שתף קטע נבחר

אולמרט: זה הזמן לשותפות אחרת עם הערבים

ראש הממשלה סייר בצפון והבטיח בעיריית אל-שאג'ור שליד כרמיאל כי התושבים הערבים לא יופלו בחלוקת הכספים לשיקום נזקי המלחמה. "המלחמה כוונה נגד כל האזרחים, ללא כל קשר לדת או לאום, ומצאנו עצמנו באותו המקום. אולי זה איתות להידברות, לשותפות אחרת בין יהודים לערבים"

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הגיע היום (ה') לחבק את ערבי הגליל והקדיש להם חלק ניכר מסיורו בצפון. "המלחמה הייתה איתות לכולנו. זו פעם ראשונה שמלחמה כוונה נגד כל אזרחי המדינה, ללא כל קשר לדת או ללאום שלהם. כולנו מצאנו את עצמנו עומדים באותו מקום", אמר בעיריית אל-שאג'ור שליד כרמיאל, המורכבת מרשויות מג'ד אל כרום, בענה ודיר אל אסד.

 

אולמרט, שנפגש עם ראש העירייה וחברי מועצה, אמר שמדובר במצב יוצא דופן שיכול להוביל לשינוי. "אני אומר את זה בשם מדינת ישראל ובשם הרוב היהודי למיעוט שאינו יהודי: אני חושב שזה איתות, אולי הזמנה, להידברות, לשותפות אחרת בתוך מדינת ישראל בין יהודים לערבים".

 

הוא זוכר את הקטיושות שנחתו ביישובים הערבים בגליל. "כשרקטות נפלו אצלכם והיו קורבנות, צלצלתי לאחד וחשבתי לעצמי איזה אירוניה של הגורל. אלה שירו את הקטיושות רצו להרוג יהודים בישראל וסופם שהם הורגים ערבים. הם גורמים לכך שאולי תיווצר כאן תחושה של שותפות גורל".

 

"נעשה הכל לחלוקת כסף שיוויונית"

 

ראש הממשלה הבטיח לתושבים שלא יופלו בכל הנוגע לכספי הסיוע הממשלתי לאזורים שנפגעו. "נעשה את הכל כדי שחלוקת הכסף של הקבינט לחיזוק חיפה והצפון תהיה שיוויונית והגונת, מיעוטים כיהודים. זאת על מנת שהעתיד שנבנה יהיה מבוסס על אחדות ושיתוף כולל בין כל חלקי האוכלוסייה. אני מקווה שביחד נעשה צעדים גדולים קדימה וניצור הבנה, סבלנו וסובלנות יותר גדולה. זה מחייב את כולנו, וכמובן אותנו כממשלה".

 

ראש הממשלה העריך שהממשלה תשקיע בסופו של התהליך כעשרה מיליארד שקלים לשיקום ופיתוח הגליל והצפון. "אני לא מדבר על תוכנית לעוד שנה, אני מדבר על תוכנית שתאושר בעוד שבועיים. האתגר שעומד לפנינו הוא להפוך את המצוקה להזדמנות ואת האיום לאתגר. אתבע מהמשרדים לתבוע תקציבים נוספים לצפון, נקצה 300 מיליון דולרים שנאספו בקהילות היהודיות לפיתוח. אנו הולכים לפתח את צפון הארץ במימדים שלא היו כמוהם, זו התשובה האמיתית למי שניסה להטיל צל על קיומה של המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לע"מ
אולמרט בביקור באל-שאג'ור
צילום: לע"מ
צילום: לע"מ
במהלך הביקור בצפון. אולמרט
צילום: לע"מ
מומלצים